Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék hatásosan tanulni...

Bianka4244 kérdése:

Hogy tudnék hatásosan tanulni úgy, hogy bennem maradjon?

Figyelt kérdés
Jól tanulok csak nálam az a baj,hogy úgy tanulok,hogy miután megirjuk az írásbelit már csak a töredékére emlékszem és félek,hogy ez a jövőmre nézve nem lesz jó! Kérlek szépen titeket válaszoljatok! Nektek csak 1 perc de nekem hatalmas segítség lenne..köszönöm!

2015. máj. 3. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, én is mostanában olvasgattam neten ilyen dolgokról, és pár dolgot tudok mondani, ami eddig bevált :

1. Írd le a dolgokat magadnak röviden tömören, és azokat ismételd naponta.

2. Csinálj cetliket a legfontosabb dolgokról, az egyik oldalra írj egy kérdést, a másikra pedig röviden kifejted a kérdést -> így sokkal jobban "ki lehet kérdezni magad".

3. Egyszerre ne tanulj sokat ! Óránként tarts egy 10 perces szünetet

4. lefekvés előtt ismétlés ! alvás után jobban megmarad, és igazából ha valami 4-5 napig ismételsz már az elég sokáig megmarad, jóval tovább mintha 2 nappal a dolgozat előtt elkezdesz durván tanulni.


remélem segített valamit :)

2015. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi:)
2015. máj. 4. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!