Ti vezettek naplót?

Figyelt kérdés
Tizenéves korom óta kisebb - nagyobb megszakításokkal írok naplót. Nem csak történéseket, hanem érzéseket gondolatokat is lejegyzek benne. Valamikor nincs türelmem hozzá, máskor meg alig várom hogy elővegyem, és írhassak. Ez sokszor olyan számomra, mint egy terápia, olyan dolgokat írhatok bele amiket senkinek nem mondanék el. Ti írtok/írtatok valaha naplót? Hány évesen, és mennyi ideig? Szerintetek huszonévesen nem ciki ezzel foglalkozni? Nemet és kort is írjatok!

2015. máj. 11. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte azóta írok naplót, mióta írni tudok. :) Aranyosak az első bejegyzéseim, amiket egy Barbie mese ihletett még 2006-ban. Most 18 éves vagyok, és nem gondolom, hogy bármilyen korban is ciki lenne naplót írni. Én imádom a naplómat (ami azóta nyilván nem csak egy füzet, hanem rengeteg :D), még nevet is adtam neki anno. :)
2015. máj. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bár 9-10 évesen vezettem. Akkoriban még nem válogattam meg, mit jó ötlet papírra vetni és mit nem, de a legalább a becses megtalálónak, a húgomnak okoztak az írásaim pár kellemes percet. :D
2015. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Régebben vezettem, alsó tagozatban, de sajnos mára egyetlenegy bejegyzésem sincs már meg. Felsőben ugyanis nagyon cikinek éreztem a régi írásaimat, ezért mindet összetépkedtem, és/vagy eltüzeltem. Most már nagyon bánom, de azt hiszem, ez az a tevékenység, amit nem lehet túl későn (de korán sem) elkezdeni. Az ember egyre idősödik, és mindig érdeklődve fog visszatekinteni a saját múltjába. Úgyhogy szerintem mindenképpen megéri írni. Ki tudja, lehet, hogy ma este ismét elkezdek majd naplót vezetni...
2015. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TRENZOR24 válasza:
Én mostanában kezdtem el úgymond érzelmi/gondolati naplót vezetni, szerintem egyáltalán nem korfüggő. Jó dolog, mert ezáltal jobban megismerheted magad és utólag olyan dolgok is előjöhetnek amiket el is felejtettél.. szóvaljah, eléggé hasznos, én a kreativitásomat is szoktam belerakni az oldalak kidíszítésebe meg mondjuk tükörírással is írom, mert még nem igazán szeretném, hogy bárki más csak úgy beleolvasson.. Nemlényeg, a lényeg, hogy se tizen-se huszon-se harmincévesen nem gáz ez. Szerintem. Legalábbis. 15/F.
2015. jún. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doruss ***** válasza:

Nekem sosem ment igazán, hatévesen elkezdtem, 11 éves koromig kb fél könyvecske telt meg :D aztán mindig elhatároztam, hogy fogok, mert az milyen jó már utólag, meg nem akarom, hogy csak úgy elússzon az életem, de nekem mindig inkább teher volt, mint élvezet. Néha írtam csupán, leginkább amikor valami bajom volt, mert ki kellett írnom magamból a dolgokat.

Mostanában mondjuk egész sokszor leírom a gondolataimat, mert úgy érzem, elindultam egy úton és most nagy szükségem van rá, hogy tisztába jöhessek a saját dolgaimmal. :)

19/L

2015. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!