Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért írja ki xy hogy sokat...

Miért írja ki xy hogy sokat foglalkoztatja az öngyilkosság? Miért teszik ki a szét kaszabolt kezüket a netre és minek az a sok nyálas, önsajnálattal teli idézet?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon régóta depressziós vagyok. Vágdostam, gyógyszereztem, vegyszereztem. Mára már doki és gyógyszer nélkül egy magam szoktam le az önkínzásról. Ma is depressziós vagyok de kitaláltam olyan teknikákat amikkel segíthetek magamon.


De egyszerűen nem bírom még több mint 8év után se felfogni hogy hogy képes valaki feltölteni a véres kezét a netre! Én még a sebeket is takargatom a barátaim elött. Nem bírom fel fogni mire jó a fent felsorolt hiszti. Szeretem én is azt az érzést amikor a penge csíkot hagy a bőrön és kibuggyan a piros,fénylő vér ami gyönyörű színében csillog. De más véres keze undorító. Mint pl ha használt tampont vagy óvszert töltenél fel facebookra. Mi ebben a jó? Az ilyeneket miért kell közszemlére bocsáltani? Fúj...



2015. máj. 14. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ez számukra nem ugyanazt jelenti mint számodra, ez nekik divat, hóbort.
2015. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont azért teszik, hogy sajnálja őket valaki, hogy észrevegye valaki hogy gondjuk van...
2015. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért írják ki sokan,mert segítségért kiáltanak.Nem mindenkinél hóbort,meg divat,hanem egyszerűen azt akarják,"vegyétek már végre észre,mi van velem" .Az jó,ha te ezt leküzdötted,más nem ilyen szerencsés.Bár az a tény,h 8 éve vagy depressziós,felveti annak szükségességét,hogy talán Neked is szakemberre volna szükséged...

Szóval,ne ítélj el elsőre mindenkit,mert nem látsz a dolgok mögé.

2015. máj. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Hol látsz te szétkaszabolt kezeket a neten? Egyébként tényleg szánalmas aki az egész világ elé tárja a vágásait.
2015. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert ez egy ilyen "olcsó" megoldása annak, hogy törődjenek velük. De addig nem jut el az agyukig, hogy mire jó az, ha csak azért törődnek velük, meg foglalkoznak velük, mert ilyen beteges dolgot csinálnak.

Én soha nem akarnám, hogy valaki csak ezért törődjön velem, nem ér ez semmit így.

2015. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki idén kezte a vágdosást. Ezt egyből szétkürtölte a facebookon. Az orvos nem tud mindent megoldani. Ez fejben dől el. Előfordul hogy egyik pillanatról a másikra magambazuhanok. Nehéz olyankor észnél maradni. De én mást akartam. Végre élni és megtudni hogy miért jó élni. Ha van cél akkor erőt ad. Tudom hogy ez elcsépelt de ez így igaz.
2015. máj. 15. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van,a célok erőt adnak.De itt jön be az,amit írtam,sokszor nem látunk a dolgok mögé.Lehet,valaki annyira el van keseredve,annyira a betegsége rabja,hogy nem csak célja,de semminemű segítsége nincs.Annyira beteg,hogy még a gondolatait sem tudja uralni.

Nagyon sok vagdosóst ismerek,én is vagdosok.Tudom,hogy vannak olyan sorstársak,akik senkire nem számíthatnak,senkinek sem számítanak.Az ilyeneknek segélykiáltás,ha kiteszik egy friss falcolásuk nyomát.Nagyon sajnálom őket,mert betegek.:(

2015. máj. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!