Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy apróságoktó...

Miért van az, hogy apróságoktól hirtelen "megváltoznak az érzelmeim"? 15/F

Figyelt kérdés

(A kérdést nagyon nem tudom megfogalmazni, és nagyon nem találtam a megfelelő kategóriát!)


15/F vagyok.

Mivel ezt a retek RETKET egyáltalán nem lehet értelmesen elmagyarázni az én szókincsemmel, ezért inkább konkrét szituációkat szeretnék elmesélni.


Ma sétáltam a buszmegállóba, tök normális kedvem volt, majd megláttam egy korombeli fiút egy padon, aki épp a szalvétájából szedte elő a szendvicsét.

Nem tudom miért, de ezen elérzékenyültem, és, ha esetleg hagyom magam, talán sírva is fakadtam volna.

Valahogy elgondolkodtam, hogy biztos anyukája csomagolta neki, és egyedül várnia kell és éhes. Ez így leírva nem olyan "érzékenyítő", de én még most is érzek valamit, ha erre gondolok.


Másik szituáció.

Ülök a buszon, épp indulna, mikor a sofőr meglátja, hogy egy 50-55 körüli férfi fut a busz felé, és integet, hogy várja meg. A sofőr megvárta, a csávó felszállt, elém ült le, utána pedig bedugta a fülhallgatóját és (gondolom) zenét hallgatott végig.

Ezen is majdnem sírva fakadtam. Tehát, elgondolkodtam, hogy mennyire szomorú lett volna, ha lekési, meg stb..

Mondjuk itt nagyobb esély lett volna a sírásra, mert épp a Ghetto Gospelt hallgattam, ami önmagában már megsiratott először.


Nos, ezek olyan példák voltak amiken ok nélkül elérzékenyültem. Most jöjjenek, amik epikus módon felidegesítettek.

Sétálok haza, mikoris az előttem lévő 200 kilós 'nemtelen' (nem tudtam rájönni hogy férfi vagy nő) f####alap rágyújt, és pont rám jött az összes füst kb 0,5 kilométeren keresztül. Annyira felidegesített, hogy az a nyĐm$rék tehéng&##i nem tud legalább lelassítani, hogy betdjak menni elé és akkor nem kapok tüdőrákot azért mert ő egy tudatlan élettelen ny#m{rult, hogy az nem tudom leírni..


Ugyanígy epikusan felidegesített, mikor a matektanárom OK NÉLKÜL vont le 3 pontot a dogámból, amivel így a rosszabb jegyet kaptam meg, és ami miatt év végén is a rosszabbat kapom.


Igazából talán az első fele, amit nem tudok hovatenni, hogy mi a rákért sírtam el magam majdnem a buszon egy ilyen miatt..

De ezek csak példák, hasonló szituációknál is megtörténik, nem kétszeri eset volt..


Miért történik ez? Ugye csak átmeneti?


2015. máj. 15. 18:19
 1/5 anonim válasza:
Nos, én akkor vagyok hasonló állapotban, amikor megvan a havi bajom. Vagy talán még akkor sem. Szerintem vagy a hormonok vagy pedig valami lelki seb, az utóbbi esetben pedig szakember segítsége kell. Nem sértésként írom ezeket. Ez így van, nincs mit rajta szégyellni.:) 15L
2015. máj. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szorakoznak a hormonjaid :)
2015. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ezeket az ok nélküli elérzékenyüléséket én is észrevettem magamon . Nem tudom megmagyarázni , hogy miért , de bárhol ,bármikor, bármiért.


Például tegnap esett , előkaptam az esernyőt és hallom , hogy valaki fut utánam . Egy 7-8 éves forma kissrác lehetett (látásból ismerem) egy vékony átázós kabátban . Behívtam az esernyő alá és annyira örült neki , hogy azt mondta én vagyok a legjobb barátja ..stb és elkezd mesélni . Én nem is figyeltem komolyabban rá , néha mondtam egy igen . Jöttek szembe , ugye kitértünk és ezzel kizökentettek a gondolat menetemből és akkor már nem volt messze a suli , és a kisfiú még mindig mesél na mondom akkor figyelek , mit tud annyira mondani . Elkezdi mesélni , hogy a húga és Ő is kapott valami játékot karácsonyra és az anyukája bedobta a tűzbe. Az volt a szerencsém , hogy ott voltunk a sulinál és gyorsan beküldtem . Megkönnyeztem , hogy ott van ez a kisfiú , látszik rajta , hogy nem a legjobb körülmények közül jön és akkor erre ha kap karácsonyi ajándékot azt is elveszik tőle és soha nem kaphatja vissza .... még most is rossz belegondolni .


De egyébként visszakanyarodva , azt olvastam , hogy ez el fog "múlni" . Kamaszkor sajátossága. 14/L

2015. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tudsz haragudni is, és kicsit többet foglalkozol az emberekkel mint kellene.Kicsit bele képzeled magad az ő helyzetükbe. Ha iszol vagy valamit használsz hagyd abba :)
2015. máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doruss ***** válasza:

Valószínűleg tényleg csak a kamaszkor, szórakoznak veled a hormonjaid. De megeshet ilyesmi akkor is, ha valamiféle lelki "válságon" mész át éppen - nekem ez így szokott lenni.

Én például mindig bőgök a Paff, a bűvös sárkányon. Meg ma majdnem elsírtam magam azon, hogy elmentünk egy játszótér mellett, és anya mondott valami nosztalgikusat.

Bár nekem ez azért van, mert kb mindjárt felnövök és ez szar érzés, meg amúgy is kicsit depis voltam az elmúlt hónapokban :D

19/L

2015. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!