Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz ez jobb valaha, megváltoz...

Lesz ez jobb valaha, megváltoznak ezek az érzések?

Figyelt kérdés
8 hetes a kislányom, nagyon szeretem, tervezett baba. Már egyre többet van ébren, de sokat sírdogál, sehol sem jó, semmi nem jó. Tegnap óta egyedül vagyok vele itthon, eddig sokat jártunk anyumékhoz, de tegnap óta suli és dolgozik. Néha olyan pánikrohamok törnek rám, hogy én ezt nem bírom csinálni, leizzadok, ver a szívem, zsibbadnak a karjaim... Ha csak egy kicsit nyöszörög a babám, összeugrik a gyomrom, lever a víz... Nem a felelősséggel van bajom, eddig sem éltem csak úgy bele a nagyvilágba, csak azt szeretném tudni, hogy más anyukákkal is van/volt-e ilyen és mikorra rendeződtek a dolgok kb. ?

2014. szept. 2. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, itt vagyok! :)) A lányom májusi volt, két hétig volt itthon velünk a férjem, utána rögtön úgy kezdte, hogy ügyelt, azaz bement reggel 8ra és másnap délelőtt jött haza. Hát... Nem volt könnyű. Sokat jártunk sétálni, az nekem segített, meg az is, hogy az én lányom gyakorlatilag soha nem sírt - bár hidd el, halálra paráztam magam azon, hogy aluszékony, hogy soha nincs egy hangja sem, aztán azon, hogy túl sokat eszik, utána azon, hogy túl keveset, stb. Kb. egy hét volt ez az idegbaj, utána kialakítottuk a napirendünket, és onnantól nagyon jól mentek a dolgok. :)
2014. szept. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom kell egy kis idő, amíg megszokjuk ezt az új helyzetet. De az jó, hogy nem csak én vagyok ezzel így. :)
2014. szept. 2. 09:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Aha, a séta nekem is bejön, a lány jókat alszik a levegőn, én meg kicsit kifújom magam.
2014. szept. 2. 09:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ha rám hallgatsz, kezd el nagyon gyorsan könnyebben venni a dolgokat, mert bele fogsz őrülni. Ez még csak a kezdet, előfordulhat még hogy jön nála a kólika, vagy majd a fogzás, a dackorszak, rengeteget fog még sírni, az első láz stb. ha már most pánik rohamaid vannak, nagyon nehéz dolgod lesz. Nem bántásként mondtam, csak látom ismerőseimen hogy mennyire rágörcsölnek a babára, és elfelejtik élvezni, szeretni őt, pedig egy ilyen csöppség semmi mást nem igényel. Ha látja rajtad, hogy feszült vagy és ideges, akkor ő is az lesz, és hidd el mindent megéreznek. Nekem most 7 hetes, az első pár hétben alig bírtam etetni, és sokat fájt a hasa, de mindig megőriztem mellette a nyugalmam, ha épp elaludt, bekapcsoltam a bébicsőszt és kimentem kertészkedni hogy leeresszek, ha sírt, akkor sem rohantam be hozzá (persze más ha éhség miatt sír de ő hasfájós és rengeteget sír a pocija miatt). És nekem csak 10 napig volt segítségem, utána anyukám hazament, a férjem meg dolgozik, egész nap egyedül vagyok.

Szóval azt tanácsolom, hogy vedd könnyedén, mozduljatok ki, tedd be a babakocsiba és sétáljatok nagyokat, a jó levegőn majd elfárad és este jobban alszik és neked is jót fog tenni.

2014. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megviseltek az első hetek-hónapok. Nagyon szorongani kezdtem, ha már csak nyösszentett is a kisfiam, a sírásról nem is beszélve. Ráadásul ő hasfájós volt 3 hós koráig... Sose felejtem el, 3 hetes volt épp, amikor beszaladtam a boltba, miközben apa a bolt ajtajában várt engem, a kisfiam a babakocsiban. 5 percet voltam bent és arra jöttem ki, hogy a babám épp sír, apa ölébe veszi és csitítgatja. Rettenetes érzés lett úrrá rajtam, kivert a víz, zsibbadtam, és hetekig nem hagytam ott egy percre sem.

Olyan 5-6 hónapos korára már sokat lazultam. Muszáj is volt, mert indult a fogzás és a sok éjszakai kelés. Bár volt olyan, hogy hajnalban fent voltam órákat, mert a sírás annyira felizgatott, hogy nem tudtam visszaaludni.


Most a kislányom éppen 8 hetes, és hát összehasonlíthatatlanul lazább vagyok! A kislányom ennek megfelelően sokkal nyugodtabb is, gyorsabban elalszik, könnyebben megnyugtatom, ha valami baja van....

2014. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem lazulni, tudom, hogy hosszútávon nem lesz jó, ahogy most vannak a dolgok... :(
2014. szept. 2. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:

szia. velem is ez volt.

Lassan 4hetes a fiam.

a férjem a megbeszéltek szerint 2hétig lett volna otthon, de vasárnap este, másnap reggelre ment volna már dolgozni, egy órán keresztül sírtam a babaszobában, szopizás és altatás közben, mert rámtört a pánik. előtte is sírtam mikor egyedül voltam a babával, hogy segítsen valaki, elvesztem :) azt megkértem a párom hogy maradjon még egy hetet. tehát 3 hétig volt itthon, de muszáj volt melóba menni. azt kicsit jobban lettem, és már nem igazán vannak ilyen gondolataim :) tehát nyugi. kezd el lazábban venni a dolgot. eddig azért nem volt gond mert volt melletted valaki, de most már csak ti vagytok. sok sikert.

2014. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kőszönöm Nektek a bíztató szavakat! :)
2014. szept. 2. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!