Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire félénk?

Figyelt kérdés

már többen mondták nekem,hogy kicsit bátrabbnak kellene lennem.elég nehezen ismerkedem,és nem mindenki előtt tudok megnyílni.de én nem szeretném hogy így legyen.:( órákon is elég halkan beszélek állítólag.hogyan tudnék ezen változtatni?:S

és mit csináljak hogy jobban menjen az ismerkedés...?egyszerüen nem tudom hogy kinek mikor mit kéne mondanom ezért inkább csöndben maradok ... :S


2010. febr. 25. 15:29
 1/5 A kérdező kommentje:
amugy 14 vagyok.
2010. febr. 25. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem tudom, mi okozza a félénkséged.

Egy lehetséges megoldás:

Sokan azért nem merik hallatni a hangjukat vagy vállalni a véleményüket, mert félnek, hogy megszólják őket, vagy kinevetik. Ilyenkor az ember elkezdi bebeszélni magának, hogy úgyis le fogják hurrogni, vagy olyat mond, ami miatt a többiek előtt nevetség tárgya lesz. És csodák csodája: a dolog tényleg meg fog történni, hiszen az illető annyira rágörcsöl a témára, hogy végül tényleg nevetségessé teszi magát. Ekkor azt gondolja, hogy igaza volt, és még jobban visszahúzódik.

Ezzel a problémával valamilyen szinten mindenki szembesül, mindenkinek vannak belső félelmei, csak a többség képes azokat jól elrejteni. Tegyél te is így, mert mindenki csak emberből van, a látszólag hatalmas önbizalmú nagy dumás is, és a visszahúzódó is. És kinek a véleménye számít? Elsősorban a sajátod. Hidd el, azt sokkal jobban kedvelik az emberek, aki vállalja magát mint azt, aki csak behódol és nem beszél. Az emberek a befelé fordulóról sokszor gondolják azt, hogy azért nem beszél velük, mert lenézi őket. Ez néha így is van. Ám ha valaki nem fél kifejezni önmagát, azt a többiek is tisztelni fogják, ha nem a mondandójáért, akkor a kiállásáért. Ez a legfontosabb.

2010. febr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első válaszoló: én magam sem tudom sajnos,miért vagyok ilyen.:S de köszönöm a tanácsodat!:)


második válaszoló: tényleg nagyon sokat segített ... (Y)

2010. febr. 25. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Am csak egy válasz érkezett idáig XD Na de nem baj... Annyit tudok tanácsolni, hogy olyan emberkkel beszélgess, akik még nálad is nyuszibbak. Ha rögtön a dumagépeket akarod túlbeszélni, úgyis felsűlsz. Találj olyanokat, akik révén fejlődhetsz. És órákon is próbálj többet beszélni, mármint jelentkezni meg stb.. Keress hobbit, amit másokkal is tudsz csinálni, pl rajzzakkör, hastánc v karatetanfolyam.
2010. febr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mert már törölve lett az üzenet :D de volt második válaszoló is nem vagyok hülye xDDD


de a tanácsodat köszi :) de hol keressek nyuszibb embereket?:O az én sulimban ilyet nem nagyon ismerek... :S

2010. febr. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!