Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire csendes, gátlásos, visszahúzódó félénk lány?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én 15 éves lány vagyok és az a problémám, hogy nagyon visszahúzódó vagyok, nem tudok felszabadulni, nem igazán tudok nyitott lenni bárki iránt. Vannak olyan emberek akiknek meg tudok nyílni és egész jól el vagyok felszabadultabban érzem magam. DE vannak akik felé meg totálisan nem. És sajnos azok vannak sokkal többen akik felé nem tudok nyitni. Nagyon nehezen tudom magam elengedni, és ÖNMAGAMAT adni és ez leginkább szüleim és rokonaim előtt van így. (mármint az, hogy el tudom magam engedni és önmagamat adni.) Rajtuk kívül kevés olyan ember van akiknek önmagamat meg tudom mutatni. Sőt még van olyan rokonom is akivel ritkán találkozom és akkor is ilyen visszahúzódó vagyok. Csodálom az olyan embereket akik mindig minden helyzetben bárhol képesek kommunikálni egymással. Gondolok itt olyanokra akik csak néha találkoznak pl. egy ismerős és mégis olyan sokat beszélnek egymással és olyan felszabadultak mint akik 1000 éve ismerik egymást. Én úgy gondolom, hogy nem vagyok olyan ember aki felé nehéz nyitni és nem vagyok visszataszító, mogorva, magamnak való, ellenszenves. Egyrészt nem tartom magam annak, másrészt senki sem mondta még. Amúgy meg kedves, intelligens, aranyos, mosolygós, „vigyori” gyereknek tartanak. Ezt nem nagyképűségből, beképzeltségből mondom mert mások állítják ezt . Megszeretnék változni, hogy az emberek megismerjenek és lássák, hogy én mégsem vagyok annyira csendes, szótlan, visszahúzódó lány. Tudom, hogy ezen nem lehet olyan mértékben változtatni, hogy pl. jövő héttől én leszek mindig a középpontban meg a nagy dumás, meg azt is tudom, hogy ez nem könnyű meg idő kell hozzá DE VÁLTOZNI szeretnék. Ebben kérem a segítségeteket. Mindezt hogyan érhetem el? Bárki aki tud valamilyen megoldást, tanácsot adni annak nagyon hálás lennék. Bárkinek van hozzáfűznivalója, véleménye, vagy tapasztalata annak nagyon örülnék ha megosztaná velem. :)

Kérlek szépen segítsetek!


2011. nov. 6. 11:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
65%
Szia! Ugyan én már huszonéves vagyok, de mindig is ugyanez volt a problémám! Ugyan mára már "kinőttem" valamennyire, de bizonyos helyzetekben még mindig fennáll... Szóval nem is tudom mit tanácsolhatnék. Ha ilyen vagy, akkor nehéz ez ellen bármit is tenni. Próbálj ismerkedni. Hidd el magadról, hogy nem vagy más mint a többiek. Nincs arra okod, hogy visszahúzódó légy. Nem tudsz drasztikusan ezen változtatni, de idővel talán más leszel. De ehhez oda kell figyelned. Próbálj ismerkedni, felszabadulni amikor emberek között vagy.
2011. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia.


Nincs ezzel végülis semmi baj, amiért ilyen vagy, hiszen nem lehet mindenki nagydumás. Barátkoznod kellene még több ilyen hasonló típusú fiatallal, mint amilyen te is vagy, közös programok, bulik, kirándulások stb... Egy kis önbizalomszerzésre volna szükséged, de ehhez társaság kell, vagy pedig egy fiú, ha be mered vállalni. :-) Én is visszahúzódó típus vagyok, mindig is az voltam, pedig már 37 éves elmúltam, korábban kerestem magamnak társaságokat, és egy kicsit én is meg tudtam változni, igaz nem látványosan. De hátha neked jobban sikerülne ez a dolog, ki tudja... De szerintem fontos, hogy mindig magadat add, ne próbálj másnak látszani mások előtt, annak nincs értelme. Próbálj közeledni olyan emberek felé, akiken azt látod, hogy nagy valószínűséggel hasonlóak hozzád. Bár sajnos nagyon sok a link ember, de azért hidd el, hogy akadnak még rendes, megbízható lányok-fiúk, csakhát meg kell valahogy találni őket...

2011. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyesmi volt a problémám. Megpróbáltam elhinni, hogy én is lehetek olyan jófej, mint azok akiket menőnek tartok. (Az ilyen őszinte, szókimondó vagány gyerekekre gondolok). Kb. egy éve győzködöm magam, és sikerült is elérnem valamit. Több barátom lett, és jobban meg tudok nyílni, igaz ez társaságfüggő, és még most sem vagyok olyan ultranépszerű de ennyire sikerült. És ennek már tudok örülni.

Hozzáteszem én még nehezebben indultam, mivel a morcos arcom és az öltözködési stílusom is biztos riasztóan hatott, de próbáltam ellensúlyozni..

Biztos neked is menni fog, remélem segítettem.

14/L

2011. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezen nem lehet direkt módon változtatni.Majd az élet hozza.Lehet sose leszel nagyszájú de nem is lehet mindenki az és nem is biztos,hogy jó az.Én az arrogáns embereket utálom.Sok tini olyan mint te.Ez nem kóros.Még sokat változhatsz?
2011. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Majd meglátod,hogy nagyon sok helyzetben kifejezetten előnyödre válik,ha nyitott vagy,és barátságos,és ere majd az Élet fog megtanítani!Hidd el,rá fogsz kényszerülni,hogy alkalmazkodj,és nyiss a többiek felé,főleg a munkahelyen,ugyanakkor nem szabad magadat kiadnod.Ez nagyon nehéz munka,nem szabad kitárulkoznod,sebezhetővé válnod,viszont egy egészséges szinten muszáj érdeklődőnek lenned az emberek felé.Mutasd,hogy érdekel a másik ember,a személyisége,a véleménye,kérdezgesd,szólítsd meg Te elsőként,és ha bármiről véleményed van,azt merd megosztani.Persze azt is megfelelő időben és helyen.

Neked nagyon nagy szükséged lenne egy társaságra,ahol sok különböző ember vesz körül,az sok mindenben segítene.Először is próbálkozz hasonló gondolkodásúaknál,személyiségtípusoknál.Aztán a többi adja magát.

Másodszor fogadd el önmagadat.Olyannak,amilyen vagy,és vedd észre magadban a hibákat is,azokon meg csiszolj.Ne add fel,próbálkozz,és ne beszéld be magadnak,hogy mert én ilyen meg olyan vagyok!Olyan vagy,amilyenné válni akarsz.

2011. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem se lehet változtatni ezen direkt módon.Ez magától kialakul több sikerélmény hatására.
2011. nov. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Sokan ilyen idősen olyanok mint te és később megváltoznak.Lehet olyanokkal jársz suliba akik között nem találod a helyed.
2011. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kialakul magátol.Csak ne erőltesd.
2011. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg olyanok társaságát keresni akik hasonló stílúsú, gondolkodás módú mint te és akkor könnyebb lesz. Ha hiszed ha nem én is ilyen vayok.

Nálam az a fő probléma, hogy a környezetembe kevés olyan ember van aki úgy gondolkodik mint én. Sajnos még a logikai rendszerük se stimmel. Így elég nehéz és még jobban visszahúzódóbb vagyok. De van egy nagyon jó baráti társaságom /sulin kivül/ akikkel meg könnyen nyitok. Heti párszor össze ülünk és néha csatlakoznak mások is, és ott úgy könnyebb

2011. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17l
2011. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!