Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Mit ajánlotok?...

Mit tegyek? Mit ajánlotok? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Mostanában rájöttem arra, hogy felesleges emberi kapcsolatokat kialakítani ill. ápolni, mert előbb-utóbb különválás lesz belőle. A szerelmek szakítanak, a barátok megbántják, hátbatámadják a másikat. Tudom, gyakran hibázom, de gyakran a másik fél is. Elég rosszul érzem magam mostanában. Minden nap mielőtt elalszom arra gondolok, hogy ha most elalszom, de jó lenne ha többé nem ébrednék fel. Volt egy barátnőm, szakítottunk, igazából ő szakított velem, pedig én mindent megtettem. Rosszul esett, de nem tudok túllépni rajta. Mostmár a barátaim is elfordultak tőlem, pedig én mindent megteszek, de azt nem tűröm, ha hátbatámadnak vagy sértegetnek. Úgy gondolom, hogy a barátoknak nem ezt kell tenni. Szóval szerintetek mit kellene tennem? Nem vagyok egy elveszett emberke, de mégis kezdek megőrülni a magánytól. Nem csak attól, hanem attól is, hogy milyen emberek vannak. Érdekkapcsolatoktól kezdődően a lekezelő viselkedésen át a felszínes személyiségekig. Ha az ember próbál normálisan, ésszerűen, reálisan gondolkodni, akkor ő már nem normális, ha a jelenlegi társadalmat tekintjük. És ezt nem bírom tovább. Kezdek megőrülni. Túl sokat gondolkodom, bármin órákig eltudok agyalni, könnyen megbántódom, apró dolgoktól nagyon rosszul tudom érezni magam. Sajnos az önértékelésemmel is gondok vannak. Soha nem tudok elég jó lenni magamnak. Talán maximalista vagyok.. Szóval szerintetek ez valamilyen mentális betegség lehet? Mit tehetnék?
2010. febr. 27. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg ennek a dolognak a pozitív oldalát nézni. Szerintem nincs megírva előre, hogy a szerelmesek szakítsanak, a barátok pedig megbántsák a másikat. Mert akkor azt nem is lehetne egyáltalán barátságnak, vagy szerelemnek nevezni. Nem tudom mennyi idős lehetsz, de ha fiatal, akkor legyél türelmes, hiszen mindennek meglesz a maga ideje!^^tudom, ez kicsit sablonszöveg, de nálam bevált! :) egyébként meg ha problémáid akadnak a barátaiddal, azt beszéld meg velük, ne folytsd magadba a szavakat. Ha igaz barátok, érted megváltoznak! Egyébként semmi probléma szerintem az önértékeléseddel, hiszen egy ilyen megfogalmazás csak azt mutatja, hogy eléggé okos lehetsz, és ha sokat agyalsz a dolgokon, az sose baj! Lehet éppen nálad van a megoldás kulcsa! :)
2010. febr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A barátságok ill. a párkapcsolatok azt is megkövetelik, hogy elfogadjuk a másikat a hibáival együtt. (persze beszélhetünk egymás hibáiról, de nem sértődünk meg mindenen, ahogy Te írod magadról) Vedd kicsit lazábban a dolgokat! Ne agyalj annyit! - attól is megőrülsz, hogy , milyen emberek vannak???? - Na itt a probléma!!! Társaságra vágysz, ugyanakkor nem szereted az embereket!! Hány éves vagy???
2010. febr. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
19 éves fiú vagyok. Első: köszönöm a választ. Második: neked is köszönöm. Valahogy úgy van, ahogy azt az utolsó előtti mondatodban leírtad. Gyakran ha beszélgetek valakivel, akkor bármit amit mond, abban a hátsó szándékot látom. Tudom, hogy ez nem helyes, de így van. Egyébként mindenkit elfogadok a hibáival együtt, legyen az bármilyen, vagy bárki, nem az alapján ítélem meg az embereket, amit mások mondanak róla, hanem arról, ami a saját tapasztalatom az illetőről. Szeretnék megváltozni, de nem tudom mitévő legyek, elképzelhető, hogy rossz helyen vagyok nem megfelelő emberekkel körülvéve?!
2010. febr. 27. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:

nem igaz, nem az a baj hogy rossz társaságban vagy. velem is igy van, mindenkinek látom a hátsó szándékát, mindha nyitott könyvekben olvasnék. ki mit miért tesz, mi a hátsó szándéka és ez valahogy eltaszit az emberektől, látom a felszinességüket és nincs már semmi bennük számomra, ami különleges lenne, és megfogna. a barátaimat hanyagolom, pedig szeretem őket, de nem tudom elfogadni, hogy másképp gondolkodnak, mint én, és az emberek is. sajnos ilyen tipikus "INTJ" személyiséggel(amivel csupán az emberek 1%-a rendelkezik) vagyok megáldva, szal nem vagy éppen egyedül te se, aki igy gondolkodik, minden századik ember ilyen : D (ha persze intj vagy, csak feltételeztem)

amúgy régóta vannak ilyen problémáid?

2010. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
és bocsi a késői válaszért. am 17/L
2010. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kb. 14 éves korom óta vagyok ilyen, úgy rémlik innentől "látok" így.
2010. ápr. 8. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!