Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok önálló döntése...

Miért nem tudok önálló döntéseket hozni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülők rád telepszenek és előszeretettel szólnak bele a dolgaidba és azt akarják amit te nem szeretnél.
2010. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy eléggé magabiztos. Ezen kell változtatni.
2010. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál, ha akarnál.
2010. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
szerintem azért, met félsz hogy mások mit reagálnának a döntésedre. Egyszerűen határozd el, hogy mostantól határozottan döntesz mindenben, akár h milyen öntet legyen a salátádon, akár hogy hol akarsz tovább tanulni. Amúgy az is lehet, hogy attól félsz, hogy a te "hibád" lesz, ha rossz döntést hoztál, és ezért inkább másra hárítod a döntési jogot, nehogy elbukj
2010. febr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szerintem az utolsó válaszolónak lesz igaza. tényleg ilyen vagyok. nem szeretek döntéseket hozni, mert félek hogy más mit szól hozzá, ezért inkább meghagyom másra a döntést, még akkor is ha nem igazán tetszik. de hogyan tudnék ezen változtatni? járjak orvoshoz?
2010. márc. 1. 11:28
 6/13 anonim válasza:
64%
Szerintem is az utolsó hozzászólónak van igaza, de ez abból fakad hogy a szüleid mindent megcsináltak helyetted mikor felnőttél, így mikor kikerülsz a való életbe elkezdesz pánikolni, hogy hoppá, most nekem kell döntenem, rajtam a felelősség... Főleg az anyák szoktak ilyen "segítő angyalkát" játszani, és nem veszik észre, hogy ezzel többet ártanak mint használnak.
2010. márc. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, ez így nem igaz! Nekem csak apukám van! De ő se foglalkozik velem meg a testvéreimmel már régóta! Csak a barátomra számíthatok! ...
2010. márc. 3. 11:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Alapprobléma: ritkán beszélnek a jó öreg világról, az emberek közti viszonyokról helyesen. Tehát se tv, se iskola, se szülők, se öregek, senki, soha. Rögeszmés harc-szemlélet van a helyes szemszög helyett. Azt sulykolják mindannyiunkba, hogy aki nem nyer, az elbukik. A vesztes szégyellje magát. Pár lóvés gyökérnek megéri kapitalistává tenni az emberi kapcsolatokat is. Akár tetszik, akár nem, így van.


Mi a helyes nézőpont? A kudarc, a vesztett csata arra való, hogy tanítson. Amíg nem tanulod meg a "leckét", addig idő kérdése, hogy újra eléd kerüljön és újra kudarcot vallj, tanulással vagy anélkül. Ha levontad a következtetéseidet, szinte észre se veszed, ha újra eléd kerül a "lecke". Nézd a kisgyereket: neki minden TÉNYLEG érdekes, TÉNYLEG fontos, TÉNYLEG félelmetes és TÉNYLEG csodálatos egyszerre. Aztán beveri a fejét harmadszor ugyanabba a kiálló izébe, és mégse kerüli el négy méterre soha. Pedig az aztán fáj, nem úgy mint ilyen kis szirszar helyzetek.


Teendő? Állj oda, félj. A bátor az, aki hajlandó félni. Aki már a valódi veszélytől se fél, az egyszerűen csak hülye. Aki letudja a veszélyt annyival, hogy "számtalanszor megoldottam, most is ugyanaz van", az rutinos. Aki neki se mer vágni, azt hívják majdnem-kezdőnek. Mikor nekivág, akkor lesz kezdő belőle. És aki az első próbálkozás után abbahagyja, az méltó a gyehenna tüzére XD

2010. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mivan? :D Ez elég kusza lett. Nem igazán értem a lényeget. :)
2010. márc. 4. 11:40
 10/13 anonim válasza:
100%
A győzelem nem minden, a kudarc nem végzetes, a bátorság a folytatáshoz az ami számít.
2010. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!