Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan hoztok meg komoly...

Hogyan hoztok meg komoly döntéseket? Milyen "módszerek" vannak?

Figyelt kérdés
Pl: listaírás, mások véleményére adás, csak saját magunkra hagyatkozás, szívre vagy észre hallgatás. Ti hogy csináljátok?
2009. aug. 19. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Tarot
2009. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
MEgbeszelem a parommal, a szuleimmel azert nem mert ok altalaban leoltanak...maskepp azt hiszem gyakrabban hallgatok a szivemre mint az eszemre:(
2009. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj azzal, ha a szívére hallgat az ember, vannak döntések amiket csak így érdemes/lehet meghozni.


Viszont vannak a racionális döntést igénylő kérdések, amikhez jó módszer az, ha fogsz egy lapot, középen kettéosztod, és az egyik oldalára felírod ami pozitív, ami jó kijöhet belőle, ami mellette szól. Aztán a másik oldalra, mindent, ami negatív, ami rossz történhet, ami ellene szól. Aztán ránézel, lesz áttekintésed és így döntesz. (Profik súlyozzák is az érveiket, de már az is nagyon jó, hogy amíg készíted átgondolod, és a végén pedig átlátod az egészet.)

2009. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én leülök.. Berakok valami nyugtató zenét.. (Nyugodtan sokkal jobb döntéseket tud hozni az ember mint stresszesen)

Magam elé veszem a mindenes füzetemet és nagyon komoly érvek mellett leírom a pozitív és negatív dolgokat.. Utána leírom, hogy mit diktál a szívem és mi a logikusabb.. És hogy melyik a jobb a jövőre nézve.. Ezt elemezni szoktam.. Utána hangosan gondolkodok elolvasom többször.. (Lehet nektek ciki, de én inkább beszélem meg magammal, mint hogy rosszul döntsek) És akkor már érzem, hogy melyiket kell választanom! Persze van amikor rosszul döntök, de hogy tanulnám meg túlélni a saját életem, ha mindig csak jó döntéseket hoznék! Nem? :)

2009. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!