Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy 'csináljam' meg, hogy ne...

Hogy 'csináljam' meg, hogy ne kötődjek az emberekhez, dolgokhoz hogy tőlük függjön a jókedvem?

Figyelt kérdés
Pl ha tetszik egy srác, ne az legyen hogy nem tudom elengedni ha nem jön össze a dolog, ez a legnagyobb bajom, ha valami reménytelen, képtelen vagyok elengedni azt a valamit. Ha egy munka reménytelen, csak azért is meg akarom szerezni, kézzel lábbal kapaszkodok a dolgok után. Azt szeretném ha ez a kétségbeesett kötődés megszűnhetne, ha tét nélkül tudnék hozzáállni mindenhez. Régen, amikor nem annyira érzelmi alapon döntöttem, nem volt ilyen probléma, amikor előjöttek az érzelmek, akkor kezdődött ez is. Köszönöm mindenkinek a normális válaszokat!

2015. jún. 10. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, tudom, nem ilyen válaszra vársz, de:

ezeket úgy hívják, hogy érzelmek, ezeket nem tudod kikapcsolni, ezekkel nemtudsz harcolni, nem tudsz nem beleszeretni valakibe és nem tudsz nem kötődni senkihez...

vannak nagyon nagyon kevesen akik nem éreznek semmit, őket (többek között) autistának nevezzük (ismétlem, többek között, nem minden autista ilyen és nem minden pszihés beteg autista), sajnos ezzel meg kell tanulnod együtt élni!

2015. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kötődni dolgokhoz tényleg nem baj, sőt öszintén kötődsz ahhoz, amit szeretsz. Esetleg probáld megérteni, hogy mi köt téged a dolgokhoz? Ide pusztán minden, ami kellene az csak az öszinteség önmagadhoz.

pl. egy barátom, aki "kötődött" hozzám, útólag kiderült, hogy ez a kötődése nem is volt öszinte, csak őmaga sem tudta, hogy mi baja.

De lényegében, ha azt veszed észre, szerintem nincs olyan, hogy mindenhez kötődnél, pl. kötődhetnél mindenkihez, akit csak meglátsz, de akik "belekerültek az életedbe", azokra jó okod van, hogy kötődj hozzájuk.

Lehet, hogy ha "elrontassz" dolgokat, akkor nagyon félsz a lelkibajoktól, de túl sok értelme szerintem annak sincs, hogy "elkezdessz kötődni" valamihez, amihez aztán nem akarsz.

Általában az ember tudatosan fokuszál másokra, olyan emberekre, akikkel kialakított valamilyen viszonyt, élmények, emlékek fűzik hozzá. De ha értelmetlenül hajszolta ezeket a dolgokat, és végül megakar szabadulni tőlük, abban nincs túl sok öszinteség, és nem igazán lehet hinni az ilyennek, amikor "érzésekről" beszél:D.

De azzal is megszünteted a kötődést, ha nem alakítassz ki "komolynak" nevezett viszonyokat, ha öszintén magadba nézve tényleg nem gondolod komolyan azt a dolgot, vagy embert.

pl. volt olyan barátom, akivel jól éreztem magam, nem kötődtem hozzá, és emellett öszinték voltunk egymáshoz, nem találtunk ki hazugságokat, hogy elcsavarjuk egymás fejét. Emellett leginkább olyan barátok ejtettek kétségbe, akikkel hazugságban éltem és mindenfélét elhitettek.

A te írásoddal kapcsolatban is az a gondolatom, hogy "régen" nem hittél naívan a dolgokban, ezért nem ért csalódás, egyszerűen az igazibb dolgokra kell tartogatni az érzelmeket, nem pedig megszüntetni.

2015. dec. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!