Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek barátokat? 19f

Hogyan szerezzek barátokat? 19f

Figyelt kérdés

Mindig is nehezen barátkoztam. Általános iskola 8. osztályban sikerült két barátot szereznem, aztán gimnáziumban még hármat. Csak ugye elballagtunk, aztán az egyik angliában, a másik pesten, stb stb, én meg itt maradtam megcsinálni egy képzést. Kb. elfogytak a barátaim. Két hónappal ez előtt vége lett a párkapcsolatomnak is, és azóta egyáltalán nem hazudok, ha azt mondom, hogy konkrétan egyszer sem szóltam hozzá semmiféle emberi lényhez. Anyámmal szoktam néha beszélgetni pár mondatot(sokat dolgozik, keveset van itthon), meg az osztálytársaknak a szokásos helószia reggelente, és ennyi. Most itt a nyár, és egyszerűen nem tudok kit elhívni szombat este egy sörre, nem tudok kivel elmenni a strandra, xboxozni sincs kivel, remeteként élek. Nem mint ha nem lennék egyedül is boldog, el tudom magam foglalni egész nap, van hobbim, edzek, olvasok, verseket írok, 10 éve zenélek, de egyszerűen zavar ez az egész, hogy mindenki társaságban van, csak én nem.


Hogy a mostani osztályomban miért nem tudtam barátkozni? Mindenki hülye, csak én nem. Ez nem vicc, másról sem tudnak beszélni, mint hogy mennyit ittak meg drogoztak hétvégén, ki kivel dugott, ki kit vert meg, meg mi volt az éjjel nappal budapestben. Próbáltam, de egyszerűen nem voltam képes megtalálni velük a közös hangot. Felhoz az ember egy értelmesebb témát, és csak pislognak, mint hal a szatyorban. Az előző osztályaimban ahogy írtam, mindig találtam 2-3 hozzám hasonló különcöt, de most nem sikerült.


Valaki esetleg valami tanáccsal tudna szolgálni?


2015. jún. 13. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A világban az egység a jó. Az alapvető probléma, hogy ezt az egységet az ember úgy akarja elérni, hogy birtokolni kíván dolgokat, amit esze szerint addig csinálna az ember amíg övé nem lesz minden, de ez illúzió, mert konkrét egységre nem léphetek semmivel ami a világban van anyagi szinten. nem anyagi szinten pedig mindennel egységben állok eredetileg, csak ezt nem tudja átérezni az ember mert az érzékiségen keresztül tapasztal, a testével, és ez a primőr világnézet számára. Idővel majd persze az ember ráun a matériára és az immateriális felé tekint majd felfedezi annak végtelenségét, és önnön lényének azzal való azonosságát, és akkor tényleg egységet fog alkotni azzal ami a világot mozgató erő, ami az anyagot is meghatározó, az Istennel.
2015. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!