Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy szerezzek barátokat az...

Hogy szerezzek barátokat az egyetemen? Hogy változtassak az eddigi helyzeten? 20/L

Figyelt kérdés

gimiben egyszerűen nem voltak barátaim, nem az én társaságom volt, nem találtam egy olyan embert sem, akivel igazán össze tudtam volna barátkozni, és akivel megbíztam volna.. tudom, bennem is van hiba, mert nem beszélek túl sokat, sokszor túl komoly vagyok, és az emberek inkább a vidámakhoz vonzódnak..

de mégis, én nem szeretném megváltoztatni a személyiségemet csak azért, hogy legyenek barátaim.. de mégis szeretnék barátokat, viszont így nem megy..

úgy érzem, hogy egyetemen is az kezd kialakulni, mint gimiben..

csendes vagyok, nehezen ismerkedem, és mostanra már szinte mindenki jóban lett valakivel, én pedig megint úgy érzem, hogy ott maradok egyedül, megint én leszek, akit mindenki levegőnek néz, akinek nem számít a véleménye, mert ugye sosem mondom ki..

ááá, nem tudom mit tehetnék :(


2014. jan. 13. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
hát mond
2014. jan. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Srapnel ***** válasza:
Vagy te változol, vagy a világ.
2014. jan. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah, nehéz. A gimi 4 éve nagyon hosszú, és nagyon rá tudja nyomni a bélyegét a továbbiakra sajnos, hogyha így töltöd el. Valamennyire lehet változni ha nagyon akarod, de nehéz.
2014. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alig van esélyed, az egyetemnek megvan az a hátránya, hogy kevesebbet vagytok összezárva, nincs egy fix csoport ami napról napra együtt van. Ez azt jelenti hogy eltelik egy hét simán úgy hogy nem szóltál senkihez és csak a végén veszed észre! Aztán eltelik még egy-két ilyen hét, jön egy szünet, még egy pár ilyen hét, akkor esetleg dumálsz pár emberrel, aztán vizsgaidőszak, amikor lehet nem is találkozol ismerős arcokkal, és indul elölről az egész. Ha esetleg abból a városból is származol, ahol a suli van, még rosszabbak az esélyek, általában a valamirevaló kapcsolatok koleszban, albiban, utazások alatt alakulnak ki, a "helyiek" meg általában kisebbségben vannak, és általában meg van a saját kis körük ezért nem is akarnak az egyetemen annyira ismerkedni.

Azért én 2 dolgot javasolnék, az első az egyetlen ami nekem segített, sajnos későn jöttem rá (utsó 2 félévben): 1 kapaszkodj a tanulásba. Kérdezősködj milyen vizsgán mi van stb, ha van facebook csoportja a szakodnak legyél aktív, legyen célod hogy valakikkel tanulj! Legjobb élőben de az is jó ha otthon ülsz a gép előtt és közben valakivel a köv. vizsgáról csetelsz.

A másik: nem rosszindulatból mondom, de a külsőddel minden OK? Ha nem, akkor próbálj változtatni, legjobb terep az egyetem arra hogy saját stílust találj, mert senki se fog beledumálni. Ha viszont vonzóbbá teszed magad külsőleg is, könnyebb lesz.

2014. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Találj ki hujeségeket....és szervezz bulit pl: Hivj el valakit bulizni és majd ő mondani fogja a többieknek hogy mijen jo fej vagy...
2016. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!