Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megérzés, vagy nem megérzés?...

Megérzés, vagy nem megérzés? Folyt. Lent

Figyelt kérdés

Ha van egy megérzésem, akkor tényleg megérzem, hogy az a dolog be fog következni, vagy én idézem elő azzal, hogy meggyőzőm magam, hogy igen annak úgy kell lennie, és a tudatalattim mindent elkövet, hogy ezt beteljesítse (Murphy törvénye)?


Megérzés alatt értem azt, a "mi lenne ha azt történne, hogy.." (és megtörténik) érzést, meg amikor szinte biztos vagyok benne, hogy valami hogyan fog végződni.


2010. febr. 28. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Fontos kiszúrni az ismeretlent a képletben. Nem tudom az igazságot, csak egy lehetséges példa: mi van, ha azt nem tudod, hogy miért vagy biztos abban, hogy "az fog történni", és ha tudnád, akkor tudnád, hogy elég infót gyűjtöttél össze a pontos következtetéshez, még ha jórészt akár nem is tudatosat (itt majdnem farkába harap a kígyó). Egyáltalán kell neked mindent tudnod? Nem elég, hogy sikerült megszokni egy világos érzés formájában a kreatív meglátások észrevételét?
2010. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt az érzést még nem sikerült megszokni :)

Viszont, ha az ilyen megérzések csak azért válnak valóra, mert én kigondolom, akkor véletlenül sem szabad erősítenem az adott megérzést (már ha nem jó dologra vonatkozik).

Murphy szerinte a tudatalattit bármivel befolyásolni lehet, amit "elültetsz a kertjében" azon fog munkálkodni, hogy az megteremjen. Legyen az jó vagy rossz "mag".

Mondjuk ez lehet, hogy a gondolatra vonatkozik, és nem a megérzésre. Ezt a 2-t még nem tudom elkülöníteni néha. Hogy az adott dolgot gondolom, vagy megérzem.

2010. febr. 28. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Megérzés szerintem az, amikor pl egy nappal előre megéreztem, hogy másnap amikor majd a kínai étteremben fogok ebédelni, piros pálcával fogok enni - és így lett, pedig először ettem ott. Vagy például amikor hónapokkal előre éreztem, hogy valami rossz fog történni a kutyámmal - dec. 20-án meghalt. Most is van épp egy, de remélem nem válik valóra ha negatív kimenetelű (mert ezt nem tudom megállapítani)...
2010. márc. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mindössze arra próbáltam rávilágítani, hogy a szabadabb és eredményesebb intuíció nem feltétlen valami okkult izé. Ha konkrét látomások, amik beteljesednek az utolsó látványrészletig pontosan ugyanúgy, akkor egyrészt nem hiszem el:), másrészt ismerős a fűpróbálgatós fiatalságomból a "minden nagyon ismerős" flash, aminek köszönhetően nem csak próféta voltam már életemben, hanem egyszer még az idő is visszafelé telt :) Legalábbis ilyesmit volt akkor és úgy könnyű elhinni.
2010. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Asszem nem értitek a kérdésemet...

De első, én sem értelek téged teljesen. Füveztél és látomásaid voltak? Hát igen a fű megvilágosodás-szerű állapotot okoz(hat)...:)


Viszont vigyázni kell, hogy mit gondolunk, mert ha abba kapaszkodunk, a tudatalatti megcsinálja, akármi is legyen...

Én csak azt nem értem, hogy...vagyis leírtam már mit nem értek. És nem, nem kell mindig mindent érteni, de ha van egy megérzésem, és nem jó, akkor a biztonság kedvéért nem kapaszkodnék bele mostmár, mert a végén még lehet h pont azért válik valóra mert ennyire szugerálom..hogy igen úgy kell lennie, ahogy migéreztem... "igen, a kutyámmal valami rossz fog történni" - szóval vigyázni kell mit gondolunk.

2010. márc. 5. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!