Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Neked mennyire fontos az egy...

Neked mennyire fontos az egy vitatkozásban, ami észérvekkel és logikus párbeszéddel való meggyözésről szól, hogy a vita-partnered hogy fejezi ki magát (pl. bonyolultan, fárasztóan vagy idétlenül) azzal szemben, amit mond?

Figyelt kérdés

Gyakran vannak olyan helyzetek, amikor olyan témákban vitatkozok valakivel(pl. chat-en), amibel egyértelműen nem értek egyet az ő véleményével, mégis abba a nehézségbe ütközöm, hogy ha bár a személynek van egy enyhén undok/fölényes hozzáállása, ami miatt nehezemre esik beszélni vele és kifejteni a konkrét gondolataimat, egy furcsa, és bonyolult témában, amit alapból nehéz lenne kiellemezni, és közben ő is azért viszonyul úgy a témához, mert bántva érzi magát. Abba a helyzetbe kerülök, hogy összezavarodom vele, mert egyrészt a bonyolult témában probálja kifejezni magát, és meggyöző lenni miközben (sajnos) engem elbizonytalanít a lekezelő hozzáállásával, és olyankor nem tudom hogy fejezzem ki magam.

De a lényeg, hogy amikor valami számomra teljesen egyértelmű dolgot szeretnék kifejezni egy embernek, akinek talán az egyetlen problémája, hogy időnként rosszmájúan viszonyul az ilyen vitákhoz, annak ellenére, hogy alapjábavéve értelmesnek hiszem, viszont volt rá példa pl. hogy valaki a szememre vetette írásban, hogy nem veszi komolyan, amit írok, mert (talán) helytelenül van kifejezve, helyesírási hibákkal, ami nála viszont rendben van, és számomra érthetetlen érvekkel ő akad ki rajtam.


Te már voltál hasonló helyzetben, amiben tulajdonképpen untál kifejezőnek lenni, vagy nem tudtál eléggé az lenni, miközben úgy érezted úgy érezted egy "kifejezőbb" másik emberen, hogy egyáltalán nincs igaza?(pl. egy konkrét téged érintő témában)


2015. jún. 26. 10:12
 1/7 A kérdező kommentje:
a végén 2x írtam, bocsi!
2015. jún. 26. 10:15
 2/7 anonim válasza:
100%
Mivel különbözőek vagyunk más családi,anyagi,kulturális háttérrel,más értékrenddel,iskolázottsággal,intelligenciával,egyes kérdéseknél még ssexuális hovatartozás,vallási nézet is szerepet játszik ezért ha egy dominánsabb partnerre akadsz akkor nem tudod az ő játékát játszani mert elnyom.ő így juttatja érvényre véleményét,benned azért alakul ki bizonytalanság mert nem vagy agresszív,konfliktuskerülő vagy.Ez mind a legelsők között soroltak esszenciája.
2015. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, teljesen egyértelmű, ezen én is gondolkodtam!:) Én még néha abban a stádiumban vagyok, hogy próbálok határozott lenni, és agresszív is néha, de olyankor furcsán érzem magam. Nem a páromról van szó, de eleve egy olyan emberről, aki(meg van a saját világ nézete, megértem) értelmesnek tűník, viszont a helyzet, ami kiváltotta a kérdést is, nagyon hisztisen és nem-elfogadóan kezelte.

Bár ilyenkor nem az a legfőbb problémám, hogy nem tudom "meggyőzni" őt. Én nem értem meg őt, miközben ostoba vagyok, épp úgy ahogyan ő sem ért, és teljesen félreértelmez néha, bűntudat nélkül. Bár talán amelyett, hogy arra szánjam magam, hogy megértést és lényegében "bűntudatot" váltsak ki belőle, amiért megbántott, talán a magam bűntudatát kéne félre tennem, ami nehéz.

2015. jún. 26. 10:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Többször is voltam ilyen helyzetben, amit ilyenkor az jellemez, hogy próbálok valamit a másik ember szemére vetni(mivel bántott), miközben kínosan érzem magam, hogy nem tudom elfogadni a másik embernek ezt a közömbös tartását, mégis azt váltja ki belölem, hogy valahol az a bizonyos téma őt is érinti(pl. máskor őt is foglalkozatja hasonló probléma) ezért érthetetlenül állok, amikor abban a helyzetben "úgy tesz", mintha nem érdekelné őt annyira, még akkor sem ha engem nagyon zavar. Alapjáraton nem kéne foglalkoznom vele, csak olyankor az kínoz, hogy nem értem az illető embert
2015. jún. 26. 10:40
 5/7 anonim válasza:
Cizellált soraidból sugárzik hogy mimózalelkű vagy:)Ne vitázzál emberekkel mert nem vagy rá alkalmas,de nem mentálhigiénés problémák miatt hanem mert empátiás érzéked ebben megakadályoz.Az összes dolog amit életeben az erőszakról, agresszióról hallottál,az ilyen esetekben nem hogy hátrány hanem előny,tényleges győzelmet nem arat csak ideiglenest de ezzel ő a taktikája melletti megerősítésnek él meg,te viszont egy újabb vereségnek
2015. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a végén már fosok rá. Ha hülye, hát hülye. Én elmondtam amit akartam, ha nem látja be, vagy nem érti amit mondok, az már nem az én bajom.


Amúgy csak nem nőkkel vitatkozol szabadidődben?

2015. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem "nőkről", hanem barátokról van szó(amúgy én is nő vagyok).

Bár az én esetemben nem csak a nézeteltérés a fő probléma, hanem ha rosszul fejezem ki magam, vagy a másik és a félre értések, amiket rosszul kezelek. Bonyolult, de nagyon furcsa sokszor, amikor pl. olyan emberek állítják be értelmetlennek, amit mondtam, aminél ők sem mondtak értelmesebbet, és olyankor az önképem is sérül.

Nem mintha konkrét válasz lenne a problémámra, de kiváncsi voltam, más hogy él meg ilyen helyzeteket, ha történk vele.

2015. jún. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!