Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátom számára bizonyos...

A barátom számára bizonyos dolgok sokkalta fontosabbak, mint az átlagember számára volna. Ebből veszekedések adódnak. Hogyan kellene kezelni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki számára bizonyos dolgok sokkal-sokkal nagyobb jelentősebbek, mint az átlag ember számára (mint amilyen én is vagyok, és amilyen az ismerőseim közül mindenki, ezzel az egy kivétellel).


Például történik velem valami, és nem egyből írom az sms-t/hívom fel, hogy ez és ez történt, hanem úgy gondolom, hogy ráér elmesélni, amikor legközelebb beszélgetünk; na és ezen ő teljesen besértődik, hogy hogyan lehettem ilyen szemét, hogy nem szóltam neki egyből az eseményről.


Egész egyszerűen sokkal nagyobb fontossággal bírnak számára bizonyos dolgok - legyen az akár pozitív, akár negatív kimenetelű - mint számomra, vagy bármely más ismerősöm számára (mert eddig bárkit kérdeztem a konkrét problémával kapcsolatban, mindenki azt mondta, hogy az a normális ahogy én viselkedek, és az meg már nem normális, ahogyan a barátom).


Éppen ezért ezek az esetek számomra mindig úgy jönnek le, hogy a bolhából csinál elefántot (habár ő ezt valószínűleg nem így érzi), apró kicsi szarságokon akad ki. Én csak ezt vagyok képes meglátni ezekben, és nem vagyok képes akár egy kicsit is fontosabbnak értékelni azt a bizonyos dolgot/tettet/eseményt, mert... hát ha egyszer nem érzem annak, akkor nem érzem annak. Csak úgy elég nehéz változtatnia az embernek az érzésein, gondolkodásmódján, csak azért, mert a másik nem úgy gondolkodik.


No és hát emiatt nem kevés veszekedésünk adódik rendszeresen.


De én próbálok érettebben viselkedni, és nem egyszer mondtam ki, hogy "bocsánat", olyan dologért, amivel abszolút nem értettem egyet, hogy bármiben is hibás volnék, vagy bármi rosszat is elkövettem volna; mindezt csak azért, hogy "haladjunk már", és legyen már vége a veszekedésnek.



Szóval a kérdés az, hogy mégis hogy a jó rákban kellene ezt az egészet kezelnem?



2014. júl. 11. 09:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy arra is voltak példák, hogy a barátom kért bocsánatot, mert utólag ő is belátta, hogy csak hisztizett azon, amin amúgy nem kellett volna. De én azt szeretném, hogy senkinek ne kelljen semmiért bocsánatot kérnie, és inkább megelőzzük ezeket a veszekedéseket.
2014. júl. 11. 09:25
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

A problémát nevezd először is a nevén.

Nem az a baj, hogy barátod eseményeket, dolgokat fontosabbnak lát mint mások, hanem az, hogy Önmagát, az Ő fontosságát értékeli sokkal többre mint kellene.


Neki tudnia kell róla, neki szólni kell azonnal.

Ő az a tipikus fontoskodó, minden lében kanál ember, aki mindig mindenről tudni akar, mindig mindenhol ott akar lenni.

Döntsd el, hogy hosszú távon szükséged van-e erre.

2014. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A barátod röviden szólva úgy gondolja, hogy Ő a világ közepe ( bácsi a fogalmazásért, de röviden tömören kb így tudom megfogalmazni.) Ő mindenkinek az életében első helyen szeretne lenni, és az egóját piszkálja ha nem ő tud meg elsőnek valamit, vagy csak később tud meg egy adott dolgot. Szerintem ezt szép szóval nem lehet eloszlatni benne, főleg ha mindenkivel ezt csinálja. Ez egy jellembeli vonása lehet, amivel ő nincs tisztában, hiszen számára ez a természetes, ez a helyes. Ezt csak te tudod lerendezni vele, bár én azt tenném, hogy szüneteltetném a kapcsolatot, hiszen a folyamatos vita nem jó, és az sem jó, hogy inkább fejet hajtasz, és te kérsz elnézést azért, amit valójában nem tartasz jogosnak. Így egy barátság, vagy bármi nemű kapcsolat nem működhet biztos talajon. De ez csak az én véleményem. Én hagynám rádöbbenni a hibájára, elmondanám mi a gondom, miért döntöttem így, és idővel hátha máshogy állna hozzá a dologhoz. Azt kellene megértenie, hogy nem lehet a barátai életének minden mozzanatában első! Bocsáss meg hogy így írtam le, de ahogy elolvastam a leírást, ez körvonalazódott meg bennem. :)
2014. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!