Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adjam fel és fogadjam el,...

Adjam fel és fogadjam el, hogy képtelen vagyok emberi kapcsolatok kialakítására?

Figyelt kérdés

Mert ez a helyzet és általános iskola óta mindig is ez volt. Volt 1-2 ember akivel egy ideig beszélgettem, de aztán ők is leráztak. Interneten beszélek néhány emberrel, akiknek az a hobbija ami nekem, de ezek internetes kapcsolatok, nem olyan jó úgy, és még ott is csak kb. 4 emberrel tudok elbeszélgetni normálisan, a többivel nem.

Élőben totális katasztrófa a kommunikációm, alig tudok mit mondani a másiknak, de ők is alig beszélnek, jön a kínos csend mindig. Amikor valakivel egy légtérbe kerülök kettesben, ott se beszélgetünk csak vagyunk csendben, ha hármasban, ott meg ők ketten beszélgetnek én le vagyok sz*rva.

Meg egyszerűen a mondandóm senkit nem érdekel, és ez vagy csak látszik rajtuk, vagy meg is mondják, hogy ez nem érdekli őket. És hiába van közös hobbi, arról se nagyon akar velem beszélgetni szinte senki.

6-7 éve már biztos próbálkozok emberi kapcsolatok kialakításával, előtte elég antiszociális voltam. És már unom az állandó negatív dolgokat, hogy lekoptatnak, adjam fel és legyek újra antiszociális? Éljem az életemet teljes magányban?


2015. júl. 7. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre sajnos elég nehéz tanácsot adni, mert nem tudsz csak úgy csettintésre megváltozni, de annyi eszembe jutott (ami lehet nem segít neked, nekem szokott) hogy a hosszú kínos csend elkerülésére jól szokott jönni a viccelődés magával avval, hogy milyen kínos a helyzet. A további nem igazán tanács, csak annyi, hogy semmiképp se add fel, biztos vannak akik ugyanígy kínlódnak emberek közt, hátha találkozol valakivel aki ilyen, vagy egyszerűen csak valakivel akinek ki tudsz nyílni. Remélem valamit azért segít, de ha nem és nagyon egyedül érzed magad én beszélgetek veled..:D
2015. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"ott is csak kb. 4 emberrel tudok elbeszélgetni normálisan"


Négy nem vészes, én is ennyivel tartom napi szinten a kapcsolatot, sosem voltam ismerős gyűjtögető típus. Egyébként legjobb, ha nem görcsölsz rá, túl tudatosan kezeled ki-kivel beszél vagy mennyire nem szól hozzád. Járj emberek közé (tehát ne légy elszigetelve), de hagyd magad sodródni, ha adja magát egy beszédhelyzet, úgyis megszólítanak majd. De minnél inkább erre koncentrálsz, annál vontatottabb beszédpartner leszel.

2015. júl. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló cipőben járok/jártam. Nagyon Sokat keseregtem, sírtam, hogy engem senki sem szeret úgy igazán. Legalább is, hogy láthatatlan vagyok.

DE én csak azzá tettem/teszem magam.

Nagyon csendes és visszahízódó vagyok, szóval engem nehéz elérni, de nagyon sok beszélgetésre, ha visszagondolok, utólag látom, hogy én teljesen zárkózott voltam. Úgy gondoltam, hogy úgysem szeret és csak pár szót váltunk azt annyi az egész. Szóval mint mondottam volt utólag látom, hogy teljesen azt üzentem a teljes lényemmel, hogy "hagyjál békén".

(Esetleg te is már alapból feladod a beszélgetést?)

Aztán "kinyitottam" a szemem, és azóta észrevettem, hogy van egy csomó olyan kapcsolatom ami eddig is volt, csak én nem láttam. Pl.: Van egy fuvolás társam akivel csak ritkán találkoztunk, csak amikor volt próba. És vele mindig beszélgettünk. Aztán próba után hazamentem, szokásos kesergéseim, hogy engem nem szeret senki. Végül egyszer csak bevillant, hogy basszus ő vele jóban vagyok. Miért nem csinálunk valami közös programot. (Mert arra is rájöttem, hogy ő biztosan fél engem elhívni, mert neki is borzasztó kicsi az önbizalma, és félt volna, ha nemet mondok, Én ezt így éreztem. Ebben az esetben én voltam a bátrabb és elhívtam. Ő rögtön igent mondott!

Meg van még egy két ilyen amit így vettem észre.

Szóval azt tudom mondani, hogy egy kicsit nézz újra körben a ismerőseid között, hátha meglátsz valakit aki eddig is ott volt.

Meg az ember szerintem olyanba is belefut néha-néha, hogy odamegy valakihez, aki aztán jó bunkón reagál. Ezt jól elraktározzuk magunka!, hogy Ő is sza.rik a fejemre. Ezt olyan esetre értem, amikor TUDJUK, hogy az az illető bunkó. És még is mintha csodálkoznánk rajta, jól megsértődünk hogyan viselkedett. Pedig az ő természete ilyen. (mindazonáltal, hogy neki nem szabadna bunkónak lennie, de az már az ő karmája/élete/döntése, hogy bunkón él!!!! de ez nem nekünk szól.)Én sokszor beleesek ebbe a hibába. :/

Az ilyen esetekre is legyén szerintem figyelmes.

Igyekszem a meglévő kapcsolataimat felismerni, és nem meg sértődni azon, ha valaki úgy viselkedik ahogy, megpróbálok minél több ember felé nyitottnak lenni! Új kapcsolatokat kiépíteni. Valakivel annyira szoros, hogy évente egyszer találkozunk, de akkor találkozunk, mert fontosak vagyunk egymásnak pont annyira. Mindenkivel más erősségű a kapcsolat. Akivel évente találkozom azt is ápolni, és akivel naponta találkozom azt is ápolni.

Noha erre úgy egy-két hónapja jöttem rá, és látom a rengeteg fejlődni valómat, hogy bátrabb legyek, nyitottam legyek stb. de már sokkal több kapcsolatom van.


Remélem érthető voltam, és hasznos! :)

2015. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!