Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miféle emberi szokás ez,...

Miféle emberi szokás ez, miért tapasztalom nap mint nap? Mintha valaki direkt paraszt akarna lenni?

Figyelt kérdés

Volt egy szitu ma, 3man beszélgetünk ismerőseimmel suliban. "A" mondja, talált egy play station 3mat és egy I-phone-t az utcán és még mondott pár dolgot róla..Erre én megszólalok, hogy most kajak hazavitted és lett egy PS3-mad meg egy Iphone-od. Erre "B" megszólal, hogy "nem majd ott hagyta , mit goldoltá'?!"


"B" egy csaj volt, akivel egyébként jóba vagyok..


a durvább változata ami még gyakoribb, hogy "nem b - zmeg, majd nem viszem haza, hanem hagyom a f . szba" vmi ilyesmi választékossággal szokott menni a duma..


EGO fitogtatás megy itt, vagy miért kell ez?

srác vagyok(21 éves), nem b u z i(ezt csak azért írom, mert manapság aki nem beszél így azt furcsállják, hogy miért zavarja az ilyen)


Ilyen igényekkel van esélyem az emberek között?

Nagyon keresem a megfelelő embereket, de 10ből ha felet találok



2015. febr. 16. 13:17
 1/3 2xSü ***** válasza:

A helyes válasz ez lett volna:


„Bocs, nem akartam rögtön feltételezni, hogy lenyúltad, mert hát ha valamit találsz, az nem válik rögtön a tulajdonoddá, törvény szerint eljárva elvileg le kell adnod a megfelelő helyen, mint talált tárgyat. Ne haragudj, de még pénz esetén is adok esélyt, hogy esetleg megpróbálja valaki megtalálni a jogos tulajdonost, de így, hogy belső azonosítóval rendelkező eszközökről van szó, így meg pláne, hiszen ha elkezdené használni azt az iPhone-t, akkor meg lehetne találni, hogy nála van, és jogtalanul birtokolja azt.”


Nem hiszem, hogy ego fitoktatás lenne, egyszerűen az ő fejében meg sem fordul más lehetőség, ő azt gondolja, hogy „ki mit talál, övé”, csak hát ugye nem így van, ez nem csak etikátlan, de egyben törvénytelen is.


De úgy igen, a legtöbb ember önző. Főleg tizenévesen. Páran majd kinövik, páran meg nem.

2015. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt hozzá kell tennem, hogy itt nem magán az eseményen van a hangsúly, hogy talált egy két értékes dolgot, nem Magyarországon vagyunk, itt ezek annyira nem számítanak különlegességnek, az emberek kidobnak ilyen dolgokat néha..


A reakció az amit nem értek, ami nekem fura, én nem így reagálnék, egy beszélgetésben, ahogy "B" tette

2015. febr. 16. 13:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon ritka szituáció, vagy nincs rá megoldás, emiatt nem írt senki azóta?
2015. febr. 23. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!