Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám rávenni magam,...

Hogyan tudnám rávenni magam, hogy csináljam meg a leckét?

Figyelt kérdés
Még érdekel is, amit tanulok, csak lusta vagyok, és inkább minden mást csinálnék, csak hogy ne kelljen megírni. Valami ötlet?
2010. márc. 5. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam rávenni magam, hogy nagyjából az utolsó pillanatra hagyom. Én is csinálok minden mást előtte, meg helyette. Ez csak abból a szempontból jó, hogy akkor már rá vagy kényszerítve, és muszáj nekiesni, különben baj lesz.
2010. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tegyél a könyvedbe/füzetedbe valamilyen csokit és akkor kénytelen leszel kinyitni és ha már ott vagy akkor meg is csinálod a leckétXD
2010. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a szüleid nem lesznek rád büszkék és akár még meg is bukhatsz, ha nincsenek jó jegyeid, még akkor is, ha a leckét nem osztályozzák általában. Rossz fényt vet rád és a későbbiekben a tanárok nem is fognak elvárni tőled többet. Én így jártam történelemből. Nem is voltam soha hármasnál jobb, csak mert az első gimis évemben szartam rá.

Az érettségim négyes lett, a mai napig csodálkozom rajta, mármint félre ne érts, a többi évben rendesen készültem rá, mégis megmaradtam a buta tanulónak a tanárnő szemében.

Szóval ha más nem is, de ez rettentsen el. :)

2010. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha nem csinálod meg, akkor jön a részf@szú bagoly...
2010. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

CSINÁLJÁÁÁÁÁÁÁÁ' LECKÉT, VAGY HÜLYE MARADSZ!

Menj végig a nyugati aluljáróban és vedd szemügyre az arcokat. 1: prostik. Biztos vagyok benne hogy halvány gőzük nincs arról hogy ma az a sinustétel. 2: csövik. Lehet hogy valaha tanultak valamit, de azért sokra biztos nem vitték. Ugye nem akarsz töltöttkápit zabizni az aluljáróban??? 3: jobbikos arcok transzparensekkel. A 13. kerületi jobbikos jelölt egy házmester!!! világos a dolog nem?

TANULJÁÁÁL!!!!!

2010. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az olvasás és a számolás után nagyon sok ennyire jelentős gyakorlati hasznú dolgot nem tanítanak, csak később, szakmai tanulmányok idején. Az is tény, hogy sok szép év hétköznapjait emészti fel. Az is tény, hogy ha a kisgyerekekkel sikerülne megértetni a valóságnak azt a részét, ami a mindenféle jelentéktelen ismeretek jó kamatoztatásáról szól, akkor nem kéne fele ennyi ideig se sulykolni az anyagot. Mit lehet tenni?
2010. márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Szia!

Oszd be az idődet,hogy mikor mit fogsz csinálni és az első helyre a tanulást tedd(szánj rá egy bizonyos időt amit aztán próbálj meg betartani),utána jöhet a többi amit kell,vagy amit szeretsz csinálni.Az időbeosztás nagyon hasznos dolog,nem engedi hogy a dolgok kicsússzanak a kezeid közül.Mikor hazaérsz készítsd ki az asztalra a könyvet,füzetet és akkor már csak le kell ülnöd hozzá.Koncentrálj a feladatra,akkor haladni is fogsz.Kérd a szüleid segítségét hogy tanuljanak veled ez a tuti siker titka,ha nem vagy egyedül,akinek ezzel kell foglalkozni az vígasztalni fog,másrészt sokat tudtok nevetni közben és együtt lehetsz a családtagoddal.Aztán törekedj arra,hogy megértsd az anyagot,erre épülhet később a többi tananyag,+ha tudod nem is fogod utálni a tantárgyat,sem az órákat!Órán figyelj,ezzel megkönnyíted az otthoni tanulásodat,leckeírásodat.

Más:ha jó az idő,a levegőn is tanulhattok.

Én Apuval tanultam a szakközépbe is és nagyon sokat segített nekem,jó érzés visszagondolni rá.Jó,ha van legalább egy olyan családtagja az embernek,akire lehet ebben számítani.Ez egy újabb erős kapocs lesz kettőtök között.Minden szülőnek is ezt tudom javasolni,hogy szakítson időt a gyermekére!

Sok sikert a későbbiekben és jó eredményeket!Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Bocsi 'a szakközépben is'.
2010. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"3: jobbikos arcok transzparensekkel. A 13. kerületi jobbikos jelölt egy házmester!!! világos a dolog nem?"


A Jobbikos Morvai Krisztina meg jogászprofesszor és Európai Parlamenti képviselő. Gaudi-Nagy Tamás szintén európai szakjogász.

Egyébként, a házmesterben sincs semmi szégyellnivaló, ha tisztességes, becsületes ember. Nem úgy, mint egy megélhetési roma képviselő, aki csak rasszistázni tud, meg mindenért a többségi társadalmat okolni, ahelyett, hogy leutazna vidékre és tanítaná a fajtársait...


Látod kérdező, ezért tanuljál, hogy nehogy ilyen demagóg libsi legyél. De nem csak a könyvekből, hanem az élet iskolájából is :)

2010. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem most 8. félév után magától jött az "ötlet", hogy tanuljak.

Eddig is akartam, de valahogy mindig elmaradt, mert nem volt akaraterőm.

Osztályfőnököm is mondta, hogy előbb utóbb mindenkire rájön ez.Csak simán próbálj meg odaülni és megcsinálni.

Ha ezt párszor megteszed utána már természetesnek fogod tekinteni.

2010. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!