Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Belevágjak valamibe, ami...

Belevágjak valamibe, ami boldogtalanná tesz, de biztos, vagy csináljam azt, amit a szívem diktál, de rizikós?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez egy aránylag tipikus helyzet, a lényeg, hogy tavaly végeztem gimnáziumban, majd kimentem Angliába fél évre, most jelentkeztem egyetemre, de csupa olyan szakra, amiket szívem szerint nem csinálnék, pláne nem tizenéveken keresztül, de tudom, hogy egy ilyen szakmával biztosan lenne munkám, ha nem is itthon, külföldön biztosan. Emellett persze egy diploma nem kevés pénzbe kerül, természetesen államilag támogatott szakokra jelentkeztem, de akkor is a másik városban élés, a könyvek rengeteg pénzt felemésztenek. Boldogtalanná és elkeseredetté tenne.

Viszont kimehetnék újra külföldre, ahol ugyan rizikós elkezdeni akármit, de ott tudnék is olyat tanulni, amit szeretnék, de itthon nincs ilyen szak, pénzt is keresnék. De itt pedig nem kicsi rizikó áll fenn. Viszont ettől jobban érezném magamat és meg lenne rá az esélyem, hogy olyan életet kezdjek, amit szeretnék is leélni.

Persze ez a kérdés összetett, nem csak a szívemre hallgassak, vagy az eszemre típusú kérdés ez. Olyanok véleményét, tapasztalatát várom, akik végigmentek ugyanezen.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

19/L


2011. ápr. 4. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

19 éves vagy, még ezernyi lehetőséged van. Az is lehet, hogy kimész külföldre, eltltesz egy-két évet és ha nem jön be még mindig vagy annyira fiatal, hogy nem késő belevágni egy egyetembe.

Nagyon utálom a magyar gimnáziumok hozzáállását, hogy nulla informcióval és élettapasztalattal az egyetemek és az aktuális szakok presztízse alapján válasszunk kb életet. Hülyeség, értelmetlen elvárás ami nem kevés ember életét nehezíti meg. Szerintem ez nem kérdés.

Én külföldön tanulok, most végzem a mastert és itt 26 évesen én vagyok a legfiatalabb a szakomon, ugyanis, itt az a szokás, hogy egyrészt az emberek középiskola után dolgozni kezdenek, másrészt legkésőbb a ba után, és csak utána esetleg mennek masterre. Nem úgy, hogy gimi után 5 év egyetem utána doktori, és ott ál iszonyat magas szintű diplomával, lexikális tudással, de még életében egy percet nem dolgozott. Na én pl soha nem vennék fel ilyen embert dolgozni, előbb veszek fel valakit okj-vel vagy ba/bsc-vel és mekis tapasztalattal...

Szóval ez ne legyen kérdés. Az életed célja különben is az legyen, hogy boldog és kiegyensúlyozott legyél és ne az, hogy hogyan tudnál minél jobban engedni a társadalmi nyomásnak. És ha a szüleid ellenzik, azzal se törődj, mert a szüleid, pár nap alatt megbékélnek bármilyen mérgesek legyenek is, és a te életed, nem ők fogják leélni. Megélni meg amúgy bármiből meglehet, csak ha szereti is az ember azt amit csinál, akkor könnyebb. Mert nem attól könnyű egy élet, hogy jól keresel-e.

(Gondolj csak bele, ha a napodból 8 órát áldozol arra, hogy valami olyasmit csinálj, amit nem szeretsz, jó esetben napi 8 órát alvással töltesz, átlagosan napi 2 óra elmegy az utazással, még legalább 2-3 a szükséges napi teendőkkel pl evés, vásárlás, mosakodás...stb. Akkor mikor csinálsz valami olyat, ami miatt érdemes élned???)

2011. ápr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Huh, hát először is nagyon hálás vagyok a válaszodért, megkönnyítetted a helyzetemet. Megkérdezhetném, hogy te hol tanulsz? Tavaly jelentkeztem angliai egyetemre is, viszont még nem volt meg a nyelvtudásom és - természetesen - a bátorságom. Azt hiszem kimegyek New Yorkba egy fél évre au pairkedni és ha találok valami jó munkát és persze kapok vízumot, akkor ott ragadok. :)

Tényleg hálás vagyok a válaszodért.

További szép - esős - napot neked!

2011. ápr. 5. 08:39
 3/3 habibi ***** válasza:

szia, nos én kipróbáltam , a boldogtalanná tesz, de biztosat- és nagyon rossz volt, sokáig sírtam is, és egy rémálom volt, depis lettem miatta. szóval azt soha többé

most a szívem hajt, és rezeg a léc, de nem érdekel, nem élhetek úgy egy egész életen át, h. csak a biztosra megyek, mert akkor nem mondhatom el, h. éltem. És öregen akkor mire gondolnék? h. volt egy biztos munkám, egy biztos helyen... neeeeem, én arra akarok emlékezni, h. jól éreztem magam és amit akartam és álmodtam, mindent valóra váltottam.

2011. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!