Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szakorvos, építész/gépész/vill...

Szakorvos, építész/gépész/villamosmérnök, ügyvéd (védő/büntetőjogi), szakjogász, gyógyszerész vagy tanárnak érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok. Mindenből jól teljesítek.

A történelem és a magyar a kedvenc tantárgyam. Mindig is ügyvéd szerettem volna lenni... Csak nem tudom, hogy el tudnék helyezkedni ügyvédként (v. ügyészként/bíróként), mert túltetílett szakma...Ráadásul kapcsolataim/protekcióm sincs... (Ennek ellenére is elmennék jogi egyetemre, de félek, hogy nem lesz állásom.)

Matekból és fizikából is jó vagyok, de a műszaki terület nem vonz... Esetleg mat.-fizika tanárként tudnám magam elkézelni. El tudnám végezni a mérnöki egyetemeket.)

Biologiából és kémiából is 5-ös vagyok. Az orvosi területen is van 1-2 olyan terület, amelyben szívesen elhelyezkednék. (háziorvos, bőrgyógyász, addiktológus, farmakológus, radiológus, onkológus, reumatológus. Azonban van egy bökkenő: a vért nem nagyon bírom nézni, de azt mondják hozzá lehet szokni. Ezért a másik opció a gyógyszerész lenne.

Szerintetek melyik mellett döntsek?



2015. júl. 20. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

lapiskolát végzett és középsuliból kibukott embertől olvashatsz most levelet. Kimondottan velem van a baj,de ettől eltekintve érdekelnek dolgok.

A válaszom döntsd el hasznosnak találtad e. Talán nem egy iskolában felnőtt ott tapasztalatokat szerzett,és ezután az életet is kipróbált embertől származik,de talán tudok valamivel szolgálni.


A továbbtanulás kérdéssel elég azután törődnöd,hogy leérettségiztél. Azonban nem árt elgondolkodni valóban,hogy mi felé veszed később az irányt.

Ha ügyvédnek mégy készülj fel az emberi igazságtalanságra lelkileg. Nem pojácáknak való,akik nincsenek tisztában a világ jelenlegi mivoltával. Ott találkozol majd legtöbbet az emberi szennylelkűekkel,és itt nemcsak a vádló,vagy vádlottakról van szó,hanem az ügyvédek,és egész társaságukról. Persze ez minden területen megtalálható,de egyik helyen sem ennyire szembetűnően megfogható az igazságszolgáltatás hiányossága.


Ha kitűnő leszel,és neves iskolában végzel,később a gyakorlatban is megállod a helyed,vagyis sikeresen átülteted a tanultakat munkavégzés közben,akkor keresett és jól kereső szakember lehetsz.

Ne feledd. Szakember sok van. De jó annál kevesebb.

Én mérnöknek indultam. Eszem megvolt hozzá. Kőművesként sem végeztem. Akarat,és hozzáállás kérdése csupán a dolog. Még most is érdekel,de nem állok fel,hogy nekilássak és tanuljak végre. Egyre mélyebbre süllyedek.

A gyakornoki éveid alatt fognak felfigyelni rád. A személyiséged is hozzájárul majd az elért sikereidhez,és persze az eredményeid. Gyakornokkén nem hiszem,hogy jól keresel majd,de ez az orvosi szakmában is így megy. Ha jó leszel,akkor a 30-as éveidre álomfizetéssel jutalmaznak. Viszont ha rossza fél életed áttanultad,és elmarad a várt jutalom.


Ami az egészségügyet érinti elég sok lehetőséget felsoroltál. De a hullák látványát orvosi pályán nem kerülheted el. Pszichológusként is látsz majd hullákat. Legalább is egyik tanárom beszámolt róla,hogy őket bizony megajándékozták a formaldehidbe áztatott hullák látványával,pedig csak egy szemesztert tanult.

Viszont nem is ezzel van a gondod,mint említetted,hanem a vérrel. Nos orvosként sokat látsz majd. Megszokni meglehet persze,mint minden mást is.


Talán az ügyvédi és orvosi pályák a legfelelősségteljesebbek közül valóak. Értem ezalatt,hogy egy lakásberendező,vagy festő ha hibázik másnap más végzi a munkát nem történt semmi. De ha ti,amiatt életek mehetnek tönkre.


Mindenesetre azt a pályát válaszd,amit úgy véled szeretsz majd csinálni és sikeres tudsz majd lenni benne. Mindenesetre előbb próbáld ki a dolgot. Ismerkedj meg az általad választott szakiránnyal jobban. Esetleg ha anyagilag megengedheted magadnak próbáld ki az iskolát egy év erejéig. Talán elég,hogy eldöntsd az általad vizionált életképbe belepászol e.


Építészetnél fontos a rajztudás,szépérzék,kreativitás,matek,és geometria. Emellett a részletességre való odafigyelési készség és a türelem. De előző mondatomban felsorolt dolgok talán a legtöbb szakmára jellemzőek. Iskola közben és után is érdemes és kell is,hogy dolgozz építész irodáknál,és tapasztalatot szerezz,ott megtanulj dolgokat és kapcsolathálót létesíts,ha sikeres akarsz lenni. Ezen belül is vannak szakirányok. A magas és mély építészet közül választhatsz. Azon belül is specializálódhatsz. Rajtad áll.


Orvosként és ügyvédként,ahogy építészként is tudnod kell majd beszélgetni,és megértetni magad a környezeteddel,vagy megérteni azt. Szóval ez is legyen szempont. Ezen képességed fejlesztése is legyen szem előtt.


Amíg nem állsz választás előtt csak tanulj,de komolyan. Kísérletezd ki hogyan tudsz tanulni és kikapcsolódni. Beosztani a napod stb. Élni is suli mellett. És ne az 5-öshöz minimum tudás elsajátítása legyen a szemed előtt,hanem a többé,és minőségibbé.


Néhányan megelégednek azzal,hogy átbucskáznak a vizsgákon,és megvan a papírjuk. Aztán sóvárognak a magas fizetésekkel kecsegtető állások után,és ha megkapják remélik nem kerülnek komolyabb munka elé.

2015. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Igazán elgondolkodtató...
2015. júl. 20. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!