Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy gyógyszerész?

Villamosmérnök vagy gyógyszerész?

Figyelt kérdés

Szeretem a reál tárgyakat, imádom a matekot is. Ti mit ajánlanátok nekem? A fizika talán jobban megy kicsit, mint a kémia, bár tavaly év végén 4-es lettem mindkét tárgyból, de félévkor 5-ös voltam belőlük. A gyógyszerésztől csak a 2 emelt (biosz és kémia) riaszt vissza. Melyikkel lehet hosszútávon jobban megélni?

16/L


2012. okt. 23. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőből meg lehet élni. A villamosmérnökin jóval több a matek és a fizika, valamint infó is van, gyógyszerészetin eleinte kis matek, kis fizika, majd sok-sok kémia, aztán főleg orvosi vonatkozások (élettan, hatástan...). Egyik orvosi képzés, másik mérnöki képzés.

Egy érdekes tény: gyógyszerészetin kb. 60-70 % lány van, villanykaron 5-6 lány ha előfordul.

(én gyógyszerészetet tanulok)

2012. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) a gyógyszerészetin van patológia? Ha azt végzem el, akkor a nevem előtt ott lesz, hogy dr? Melyik "szak" a nehezebb? A kémia inkább számolós vagy megoszlik, fele-fele elmélet is?
2012. okt. 23. 19:20
 3/4 fhenrir ***** válasza:
Hosszútávon talán a villamosmérnöki szakkal lehet megélni, de itt nagyobb a bukási arány is. Valamint a villanyosok nagy része bsc végére rájön, hogy nincs értelme ennyit stresszelni az msc diplomáért, ezért azt már nem csinálják meg (vagy meló mellett sok év alatt). Mindenesetre mind a kettő keresett és megbecsült szakma.
2012. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyógyszerészetin nincs patológia. A neved előtt ott lesz a dr.

Kémiából van elmélet, ezen belül a számolásból kevesebb van összességében (de pl analitikából több számolás van mint szerves kémiából), de gyakorlatok is vannak szép számmal, kb annyi mint elméletből.

2012. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!