Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen úgy élni, hogy nem...

Milyen úgy élni, hogy nem vágysz a halálra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem hinném hogy öngyilkos lennék, csak úgy minden előzmény nélkül (csak ha már minden remény odalenne, számomra), de mondjuk ha nekem bármikor, valaki azt mondaná, itt egy lehetőség, ha igent mondasz, most azonnal meghalsz fájdalommentesen, akkor én gondolkodás nélkül igennel felelnék. Milyen úgy élni, hogy, mondjuk úgy, te nem élnél ezzel a lehetőséggel? Nem tudom elképzelni, milyen egy olyan élet amit érdemes lenne élni. Köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 24. 14:16
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
És nem vagyok depis tini (se tini, úgy egyébként), ilyesmi kioktatós kommenteket nem szeretnék. :) Tényleg érdekel a dolog.
2015. júl. 24. 14:17
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még van feladatom, azokat elöbb el kell végezni. SZóval nem vágyom a halálra és soha nem is vágytam
2015. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Normális, egészséges ember ilyeneken nem agyal.


Egyébként a lehetőség mindig adott: nem hiszem, hogy sokáig fájsz, ha kiugrasz az IC elé, vagy ledobod magad a 10.-ről. Csak ezek ugye biztos halál, és valahogy senki nem ezeket az öngyilkossági módokat használja. Vajon miért?

2015. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#3 Láttál már vonatbalesetet? Szerintem senki nem akarja véres húscafatként végezni, ami még annak a szerettének is súlyos traumát okozhatna, aki egyébként nem az a fajta. Persze aki öngyilkos, az nem gondol a szeretteire. De már csak önmaga miatt sem akarna a legtöbb ember ilyen ronda halált. :) És ha valami mégis elb*szódik, fogyatékosként leélni az életet.. rosszabb mint a halál.
2015. júl. 24. 15:06
 5/27 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Én furcsán állok a halálhoz.

Sosem "vágytam" rá a szó szoros értelmében, viszont sokszor éreztem, hogy megkönnyítené a dolgokat. Ez valószínűleg így is van. Az élet a születésed pillanatában is rettenetesen kemény, és fájdalmas (oké, elfelejted, de el lehet képzelni a dolgot...) és szerintem többé-kevésbé ilyen is marad, amíg véget nem ér az egész.

Egyszer volt egy pánikrohamom viszont, miközben azt éreztem, hogy a halállal is szembenéznék, ha azzal vége lenne ennek a szörnyűségnek. De amint ennek az állapotnak vége volt, az érzés is megszűnt.

A halál kicsit ijesztő számomra. Nem hiszem, hogy különösebben rossz érzés, nem hiszem, hogy fájdalommal jár, egyszerűen csak nehéz elképzelni, milyen is lesz majd a színtelen semmiségben lebegni. Elképzelhetetlen számomra, milyen "érzés" lesz majd megszűnni.

Mindannyian másképp gondolkozunk mind az életről, mind a halálról. Egyben viszont megegyezhetünk, ez pedig az, hogy mindannyian kapunk pofonokat, és boldog pillanatokat is. Az, hogy hogyan gondolkozunk az élet és a halál kérdéseiről, az adott helyzettől függ. Úgyhogy milyen így élni? Semmi különös. Ugyanúgy szenvedek néha, mint te, ugyanúgy vannak viszont olyan pillanatok az életemben, mikor bármit megadnék azért, hogy a momentum örökké tarthasson!

2015. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a kísértés nálam is, hogy igent mondanék. Csak a fiam és a feleségem miatt élek, egyébként nincs semmi vonzó ebben az életben.
2015. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Az, ha élnél ezzel a lehetőséggel, az nem normális, de ha arra gondolsz, hogy a halált el tudod fogadni és nem teóriákat gyártasz az örök életre (lásd a hívőket), akkor sokkal szabadabb leszel. Ez természetes és el kell fogadni, hogy nagy valószínűséggel nem lesz onnantól tovább, de így is rengeteg időd van, hogy valamit létrehozz, alkoss, gyarapíts.
2015. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Előző.

Nem a halál utáni életbe vetett hit tesz rabbá, hanem a vallás által arra a kérdésre adott konkrét válasz, hogy mi vár a halál után. Az "Isten ítélkezik feletted, a pokolba mész ha rossz vagy és a mennybe ha jó" típusú válasz valóban megköti a kezed, de más hitrendszerek eltérő válaszai nem ilyen torz gyerekmesék, és megnyugtató bizonyosságot adnak, ami lelkileg felszabadít.

2015. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én soha nem fogom elvenni magamtól a lehetőséget, hogy boldog lehessek.
2016. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nekem nincs rá lehetőségem.
2016. máj. 21. 08:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!