Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy éljem le az életemet...

Hogy éljem le az életemet abban a tudatban, hpgy szar ember vagyok?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért vagy szar ember?


Egyébként butaság lenne így leélni az életed. Bármit is tettél, ami ezt érezteti veled, az még mindig rajtad áll, hogy az életed hátralévő részét hogy éled le.


Tarts egy önvizsgálatot és változtass, sosem késő.

2015. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így élek. Meg lehet szokni.
2015. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért vagyok szar ember?

Az egész életem szar, eddig sopánkodtam, hogy miért történik ez velem, amikor jó ember vagyok, jólelkű, segítőkész...

De ma történt valami, és minden világos lett. Nem vagyok jó lelkű, tele vagyok gyűlölettel. Paraszt vagyok másokkal, kötekedek mindenkivel, utálom az embereket, előitéletes vagyok. Nem is érdemlem meg, hogy jó életem legyen. Nem akarok változni, nincs motivációm, de ez volt az utolsó löket, a pont az i-re.

Undorodom magamtól, azt sem akarom már, hogy sajnáljanak, nem érdemlem meg. Egy utolsó paraszt gëciláda vagyok, nem való a társadalomba.

2015. aug. 10. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Aha, és most, hogy már magadat is gyűlölöd, jobb? Ne haragudj, de ez gyerekes. Ez csak gondolkodásmód kérdése és nagyon könnyen lehet rajta változtatni. Persze az önsajnálat is megoldás lehet, ez esetben vonulj el a világtól, hogy ne mérgezz senkit a fszságaiddal.
2015. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem akartam mérgezni senkit, csak tanácsot akartam kérni, hogy hogy vészeljem át.. nyugi, nem sajnálom magam, azt se érdemlem meg...

változtani...? Hogy, amikor tükörbe se tudok nézni?

2015. aug. 10. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már miért kellene leélned így az életed? Rákényszerít valaki? Kötve hiszem.

Örülnöd kellene, mert megtetted az első lépést ahhoz, hogy jobb emberré válj.

Sokan úgy élik ugyanis le az egész életüket, hogy még csak nem is tudatosul bennük h. mekkora szar emberek.

Viszont Te már ráébredtél a hibáidra és ez már nagy szó! Mert amennyiben nem akarsz életed végééig szar emberként létezni, már kb. tudod, hogy min és milyen irányba kellene megpróbálni magadon/magadban változtatnod.

Most már figyelni tudod a saját viselkedésedet, sőt szép lassan - kellő odafigyeléssel - már közben is korrigálhatod jó irányba. Bár ez igen nehéz és erőtpróbáló feladat, de valszeg ez az (egyik) értelme az életnek, hogy akarattal, tudatosan jobb emberré váljunk. Ez célt ad és elégedetté is tehet.

Tehát itt a választóvonal, hogy szarsz bele az egészbe és belesimulsz a struccemberek posványába, vagy vállalod a hibáidat és megpróbálod őket sok-sok erőfeszítéssel legyűrni. Te döntesz!

2015. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Végül hogy érzed, azóta is ez a szar ember vagyok érzet kísért? Vagy jobb lett a helyzet. Megrendített ez a kérdés, mégha korábbi is és sok év eltelt. Pszichésen nagyon kimerítő lehet ebben a tudatban végigélni egy életet miközben a fejlődésre még apró lépésekben is van lehetőség.
2023. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!