Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ilyen állapotban...

Szerintetek ilyen állapotban mennyire ajánlatos egyetemre járnom? Várjak még vele?

Figyelt kérdés

Elég komoly mentális gondjaim vannak, gyakori rossz hangulat, nem tudok az emberekkel kommunikálni normálisan, határozatlan vagyok közöttük. Nem tudok emberi kapcsolatokat alakítani, és ez már eléggé megnehezítette az általános és középiskolás éveimet. És ha egyetemre mennék, ott már jó lenne ismerkedni normálisan ahelyett, hogy ott is mindenkivel megutáltatom magamat.

Nem lenne célszerűbb kicsit kikezeltetnem magam szakemberekkel, elmenni pszichológushoz meg ilyenek, mielőtt egyetemre mennék? A tanulásra összpontosítani is képtelen lennék szerintem ennyi feszültség és lelki bántalom közepette.


2015. aug. 17. 16:14
 1/2 szántóvető ***** válasza:
valamit tenned kell mert később a munkahelyeden csak rosszabb lesz a helyzet.várni nincs értelme,eddig is éveket vártál már ha jól értem.
2015. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én tavaly mondhatni ugyanilyen állapotban kezdtem el, és nem volt gondom. Féltem tőle, de úgy voltam, hogy itt nem ismernek, nem tudják, eddig milyen gondjaim voltak, így könnyebb lesz barátkozni. Kollégiumban is meg kell keresni a szaktársakat, először velük ismerkedni, aztán egyetemen elmenni programokra, akkor is, ha nem szereted az ilyeneket, meg hasonlók. Én ezt csináltam, és sokat segített. Az igaz, hogy mindjárt az elején el kell kezdeni ismerkedni, barátkozni, mert később már nehéz lesz beilleszkedni a társaságba, ha kialakultak olyan közegek.
2015. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!