Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek ha halálos...

Mit tennétek ha halálos kimenetelū közlekedési balesetet okoznátok részegen vagy egyéb tudatmódosult állapotban? Öngyilkosságot fontolóra vennétek? Ha valamelyik családtagotok áldozata lenne egy ilyen balesetnek megtorolnátok a baleset okozóján?

Figyelt kérdés

2014. máj. 11. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
71%

Nem ülnék részegen kocsiba, se bedrogozva, plàne hogy nem is müvelek semmi lyesmit. De ha igy lenne, vàllalnàm a velelösséget. Az öngyilkossàg nem megoldàs!

Ha hozzàtartozomat "ölné" meg igy valaki, nem hagynàm annyiban, vezekelnie kellene! igy vagy ugy!

2014. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%

Soha nem voltam még részeg és soha nem voltam egyéb tudatmódosult állapotban. Tartom magam annyira felelősségteljesnek, hogy nem ülök volán mögé, még akkor sem ha mondjuk csak szédülök kicsit...



Biztosan előszedném azt a mocskot, aki bántja egy közeli hozzátartozómat...

2014. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És hogy torolnátok meg rajta ha egy fiatal hozzátartozótok halna meg így? Ha ti okoznátok egy fiatal halálát nem gondolkoznátok az öngyilkosságon?
2014. máj. 11. 14:52
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Én tuti megölném magam. Valamelyik nap iszonyatosan elbambultam, zöld lett egy hatalmas kereszteződésnél, és elfordultam balra, de nem is gondoltam rá, hogy amerre lefordulok ,azoknak akkor lesz zöld, aztán tapostam a féket így 3 méterrel a zebra előtt, egy kislány és az anyja már látszott hogy húzódtak, nekem azóta is bűntudatom van, pedig még nem is történt semmi.
2014. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%
nem....Nekem ahhoz sokkal nagyobb katasztrofa kell, vagy hosszan tarto szenvedés. De a nekem jàro büntetést viselném, ez a minimum.
2014. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ez hosszantartó szenvedéssel jár
2014. máj. 11. 19:02
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon remélem, hogy elméleti a kérdés, de ha esetleg nem... emiatt válaszolok. Nos, én áttételesen ugyan, de vétkes vagyok valaki halálában, aki ráadásul közel állt hozzám. Nem baleset, teljesen más jellegű a történet. Nincs is büntetőjogi vetülete. A családom hülyének is tart amiatt, hogy felelősnek érzem magam; sajnos mégis nekem van igazam, pedig szívesen letenném ezt a terhet. Ahogy írtad, kedves kérdező, hosszantartó szenvedés. Valószínűleg életem végéig érezni fogom a lelkifurdalást. Amikor megtudtam, hogy meghalt, hónapokig nem tudtam másra gondolni az öngyilkosságon kívül. Ma is boldog lennék, ha nem kéne tovább élnem, bár fél év eltelt azóta. VISZONT én többé-kevésbé hiszek a halál utáni létben, és abban, hogy így is muszáj leélni az életet. Sőt, így különösen muszáj. Jóvátenni, amit lehet, más emberek segítésével. Az öngyilkossággal nem lehet elmenekülni a tetteink következménye elől, pláne nem úgy, hogy a hozzátartozóinknak eszméletlen fájdalmat okozunk. Ahhoz pedig, hogy az ember tovább tudjon élni, előbb-utóbb meg kell bocsátania magának. Persze az élet minőségének egy időre, jó időre annyi, de ez a minimum.
2014. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Mi történt veled?
2014. máj. 11. 20:33
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim elváltak, apám vidékre költözött. Egy ideig jól ment neki, aztán lecsúszott. Alkoholista lett ismét, és nagyon rossz körülmények között élt. Ebből nem láttunk szinte semmit, annyi volt, hogy ha kért pénzt, adtunk. De nem tudtuk, mennyire rossz állapotban volt. Én meg valami hülyeség miatt nemigen tartottam vele a kapcsolatot az elmúlt két évben, anyukám beszélt vele inkább. Viszont én lettem volna az egyetlen, aki személyesen is láthatta volna, hogy mi történik apámmal - nekem kellett volna észrevennem, de alig-alig látogattam meg. A halálának oka szívmegállás volt, de nagyban hozzájárult az, hogy alultáplált volt már jó ideje, meg az, hogy ha volt épp pénze, azt piára és cigire fordította, nem ételre. Ilyen a függőség és a kilátástalanság. Ha vele lettem volna, ha gondoskodom a testéről-lelkéről, akkor könnyen lehet, hogy még élne. 60 éves volt amúgy, még nem idős; és nekem mindig azt mondta, hogy minden oké. De utólag látom, hogy ezer ponton észrevehettem volna, hogy mi történik vele. Elolvastam az idei naplóját, utólag, mindig leírta, mit evett, vagy ha nem evett semmit akár több napig... iszonyú. Én meg közben vígan éltem.
2014. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Õszinte részvétem, nem a te hibád, nem te tehetsz édesapád haláláról, ne okold magad miatta.
2014. máj. 11. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!