Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves vagyok. Sajnos bukásra...

17 éves vagyok. Sajnos bukásra állok 3 tantárgyból. Nemtudom mivan velem tavaly sokkal jobban tanultam, most lusta vagyok tanulni is. Nincs türelmem tanulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
tanulj.
2010. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha életed filmjét levetítenék előtted, és látnád, ahogy keresgélni fogod a segédmunkákat egymás után, s nem lesz, aki majd eltart, magadnak kell a napi betevőt megteremteni, akkor majd elgondolkodnál, hogy miből van a Puma 28.000 Ft-os cipőd, s a szüleidnek mennyit kellett dolgoznia érte!


Vedd komolyan a tanulást, mert később meg fogod bánni, s akkor fogod igazából értékelni a tudást, amikor nehéz körülmények közé kerülsz, és csak magadra számíthatsz: anyagilag! Ezt jó szándékból írtam, nem akartalak bántani!

2010. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy kicsit nyomatékosítsak --> első munkahelyeden minimálbérért fognak foglalkoztatni, ami nem több nettó 62.000 Ft-nál. Ebből az összegből be kell majd fizetned a rezsit (víz, gáz, villany), netalántán törlesztő részleteket, ha van, autót fenntartani és tankolni, majd élelmiszert vásárolni! Ekkor kell a 28.000 Ft Puma cipőt beleszámolni..... Kb 2 hetet kell ezést dolgozni, azaz 2 * 5 = 10 munkanapot, ami 80 órát!!! És akkor még nem is mondtam sokat...
2010. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem terhes vagy


viccelt félretéve nekem sincs sok kedvem tanulni

2010. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hidd el 1 gyerek se szeret tanulni mégis tanul. (Már amelyiknek van annyi esze.) Én is utálok tanulni de tudom h muszáj, mert ha nem tanulok akk megbukok. ha megbukok sorozatosan az nem csak oltári nagy szégyen hanem később nem vesznek fel egy jó középsuliba sem. Márpedig ha nem érettségizel akk örülhetsz ha minimálbérért seperheted az utcát vagy ha szezonja van szedheted az almát. Ennyi. Szval ha akarsz vmit kihozni az életedből és felnőtten nem nyomorogni, folyton azon aggódni h hnap mit fogsz enni akk tanulj.


L/13

2010. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha megbuksz, az 1 millió forintveszteség. Az életed során 1M ft-tal kevesebbet fogsz összességében keresni, mert elfecséreltél az életedből egy évet.
2010. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem sincs semmi erőm hozzá
2010. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!