Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pszichopata - szociopata lennék?

Pszichopata - szociopata lennék?

Figyelt kérdés
Átnéztem mind a két személyiségzavar jellemzőit, tüneteit, és... átlagban 10/8 vagy 10/9 ugyanúgy jellemző rám és ez ijesztő. Vagy talán ez csak szimplán antiszociális személyiségzavar lenne?

2015. aug. 24. 18:02
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ha valóban pszichopata/szociopata lennél, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2015. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak jó lenne tudni, hogy akkor ennek hányadán vagyok, mert a legtöbb tünet igaz rám, de némileg van bűntudatom. Ezért tettem fel a kérdést
2015. aug. 25. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:

egészséges ember nincs, csak felületes vizsgálat.

megtévesztő ez, hozzáértés nélkül.

2015. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A pszichopátiás és a szociopátiás személyiségzavar között vannak átfedések, de valójában teljesen más a kettő. Nem szabad összekeverni. Attól pedig, hogy bizonyos tünetek igazak rád, még nem leszel szociopata/pszichopata. A teljesen normális embereknek is vannak olyan tulajdonságaik, amik jellemzőek a pszichopatákra/szociopatákra. Épp emiatt, csak hozzáértő szakember tudja megállapítani, hogy valóban az vagy-e. Ha komolyan aggaszt ez az egész, keress fel egy pszichológust, ő biztosan tud segíteni. Bár ha van bűntudatod (még ha kevés is), akkor nem hiszem, hogy nagyon súlyos lenne a helyzet.
2015. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha érzel empátiát bárki vagy bármi iránt, akkor nagy valószínáséggel kizárt hogy szociopata vagy pszichopata lennél. Egyik legfőbb jellemzőjük ogy képtelenek az együttérzésre. Amúgy egyetértve az előttem szólóhoz, ha már felteszed ezt a kérdést magadban, akkor nem valószínű.
2015. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha arrol van szo, en se erzek semmifele empatiat ha artok valakinek. Peldaul apam is infarktust kapott mert nem akartam elmenni hozza Szlovakiaba megsem ereztem semmit. De ha mondjuk kistesomnak faj valamije vagy ilyenek akkor segitek neki bar nem tudom aterezni a fajdalmat.
2015. szept. 12. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!