Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha túlérzékeny...

Mit tegyek ha túlérzékeny vagyok és mindent túl reagálok?

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesít hogy mindenen elsírom magam a szó szoros értelmében egyszerűen olyan dolgokon is amin más meg se rezzen, ez még rosszabb ha az iskolában történik mert ott még csak ki se tudom sírni magam csak rejtegetni a piros szemeimet, plusz suli időszakban teljesen stresszes vagyok mindenen felkapom a vizet/túlreagálok olyan dolgokat amelyeket nem kellene ha sok mindent kell csinálom ideges leszek meg eleve

hamar fel kapom sok dolgon a vizet..mit kellene tennem hogy valahogy 'edződjön' a lelkem?

15/L



2015. aug. 24. 19:27
 1/10 szántóvető ***** válasza:
kezdj el valamilyen küzdősportot pl bokszot.
2015. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igaza van az 1-esnek .Én is elég érzéken voltam aztán elkezdtem baseballozni(igaz nem küzdősport de a legjobb a világon <3 )és sokkal jobban viseltem mindent,most eltörtem nyár elején a lábam és nem sportolhatok és máris sokkal többet sírok...Nem is értem de ez sokat változtat a helyzeten .Szerintem válassz csapat sportot :)
2015. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem vagyok valami sport rajongó, de ha elmegyek kora reggel biciklizni vagy futni attól általában higgadtabb leszek bár ez se mindig válik be
2015. aug. 24. 20:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és veszekedéseknél is könnyezek be..szóval ha van még tanácsotok kérlek osszátok meg velem
2015. aug. 24. 20:45
 5/10 anonim válasza:

Én is jártam hasonló cipőben, és hidd el, a legjobb amit tehetsz, hogy elfogadod magad olyannak, amilyen vagy. Tudom, nem egyszerű túlérzékenynek lenni, főleg a suliban, (tapasztalat) de valamiért ilyennek teremtett a Jóisten és ebbe bele kell törődni. A sporttól valóban kiegyensúlyozottabb leszel, kevesebbet fogsz idegeskedni, de a túlérzékenységed meg fog maradni. Ugyanúgy sírni fogsz olyan dolgokon, ami másnak meg se kottyan. Nekem az optimista világnézet segített.

Mert ha belegondolsz, túlérzékenyként nem csak a negatív, de a pozitív érzéseket is sokkal erőteljesebben éled meg. Arra törekedj, hogy az utóbbiból legyen több, és akkor nem lesz gond :)

2015. aug. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és lehet hülye kérdés de szerintetek van köze az érzelmeimhez hogy milyen zenét hallgatok? Mivel általában melankólikus, alternatív zenéket szoktam hallgatni, ez is befolyásol?
2015. aug. 24. 22:46
 7/10 anonim válasza:
Nem a melankolikus zenétől leszel túlérzékeny, ha erre gondolsz :) Viszont befolyásolhatja a pillanatnyi lelkiállapotodat, és kiválthat belőled bizonyos érzéseket :)
2015. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, most is kicsit le voltam törve és ilyen zenét hallgattam ami rátett egy lapáttal de erre legközelebb oda figyelek:)
2015. aug. 24. 23:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül mondják, hogy a zene egyfajta drog is. Képes komolyan hatni az emberre, és nem csak az adott pillanatban. Erre akkor jöttem rá, mikor magam is megtapasztaltam.


Amit tehetsz, hogy igyekszel mindenben meglátni a jót, és próbálsz ellazulni. Ebben mint már írták, sokat segíthet a sport például. De én tudnám még javasolni a relaxálást, esetleg a meditálást. Ja, és próbálj néha-néha egy-egy vidámabb zeneszámot is beiktatni. Sokaknak az olvasás is segít, de erről nem tudok nyilatkozni, mivel még a kötelezőket sem olvastam el sosem.

2015. aug. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek a jóga segítene mármint az tényleg segítene (vagy bármilyen más sport) abban hogy ne legyek ilyen gyenge (a lelkem)?
2015. aug. 26. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!