Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Állatvédő? Túlérzékeny az...

Állatvédő? Túlérzékeny az állatok bántalmazására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy olvastam facebookon egy kutya történetét. lehet ti is olvastátok már, hogy a kutyát kirakják az útra és eelüti egy autó és közbe a kutya végig arra gondol hogy a labdáját amit a "drága" gazdáitól kapott szongassa és elpusztul és...

és ezen fél órát sírtam de a beteg kisgyereknek küldendő segélykérésest el se bírom olvasni, mert lesz.arom.

Az állatok szenvedéseit nem tudom elviselni, az embereké pedig nem érdekel. mondták már h antiszoc vagyok szal.

más is van ilyen helyzetbe?? mit lehet tenni azellen hogy ne sírjam el magam mindenen? mert ami nem igaz azon is elérzékenyülök. és sokáig nagyon szomorú vagyok miatta.


2010. nov. 28. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én is hasonlóképpen érzek. bár nem szarom le az embereket sem, rajtuk is próbáűlok segíteni de az állatokra sokkal érzékenyebb vagyok.
2010. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

aha értem.

am 13/l vtam

2010. nov. 28. 21:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Talán arról van szó, hogy arra nevel minket a média, hogy immunisak legyünk az emberek bajaira. Foglalkozzunk a sajátunkkal... Ezzel szemben az állatokról nemkapunk "oktatást" a tv-ből. Míg minden nap van valami jó gyilkolás, érzelmek nélküli cserbenhagyás stb a tv-ben ami nyugodt pózban, rezzenés nélkül végignézünk, állatokról nincs szó... Én ezzel magyaráznám, hogy az emberi segélykéréseket is hidegvérrel átugorja az ember...


Nem olvastam az állatos sztorit, de nem csodálom hogy elsírják magukat rajta néhányan. Amit a kutya művel az, az igazi önzetlen szeretet a gazdája felé, akár az élete árán is. És erre nem kell megkérni a kutyát, nem kell kedveskedni, nem kell szeretni sem.. Ő mégis szereti a gazdáját... Így még jó hogy fájdalmasan hangzik a sztori. De ha nem akarunk sírni akkor gondoljunk arra, hogy a kutya nem ember, nem tudhatjuk hogy tényleg szeret-e, vagy csak az ember vadásztársaként töltött millió év miatt áldozza fel magát értünk, mert tudja, hogy ha a gazdája meghal, akkor ő se jut már egyről a kettőre... Ezzel a gondolattal máris akár önző lépésnek is vehetjük hogy a történetben a kutya végig szorítja a labdát....

2010. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna a kérdést...

18/l

2010. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én most azon is elsírtam magam, hogy eszembe juttattad a sztorit.Az a kutyusos cucc nagyon durva én már vagy 10x olvastam különböző oldalakon, de mindig sírok rajta.

Pedig nem vagyok egy "nebántsvirág", de az állatokkal én is így vagyok valamiért.

Én ezt is szeretem, szerintem ez inkább aranyos:

[link]

2010. nov. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, 22/L vagyok, ha ez számít.
2010. nov. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok ezzel. Az éhezőket, a hajléktalanokat, a beteg embereket nem tudom annyira sajnálni, mint például egy kóbor kutyát, aki az utcán él... Ha látok egy középkori háborús filmet, ott is a lovakat sajnálom, és nem a lovasokat, akik a csatában elesnek. Lehet azért, mert az emberek önállóan gondolkodnak, és tudják mit csinálnak, de nem tudom. Azt a történetet én is olvastam már, de tudok még sok hasonlót is mondani.. =(
2010. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segít hogy ilyenben nem vagyok egyedüli.
2010. nov. 29. 13:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok.

26F

2010. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én még nem olvastam, de nem is fogom! eddig egyszer olvastam el egy hasonló történetet, napokig rossz volt a kedvem....
2010. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!