Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyetemista lány vagyok, és...

Egyetemista lány vagyok, és nem szeretek emberek között lenni, bulizni, egyáltalán bármi olyan tevékenységben részt venni, ahol emberek között kéne jól éreznem magam, ez normális? 21/L

Figyelt kérdés

Középsuliban nagyon zárkózott voltam, nagyjából semmi önbizalmam nem volt, utáltam az embereket, mindenkit színészkedőnek, magát megjátszónak gondoltam.

Ezt az érzést egyetemkezdésre sikerült legyőznöm, és pozitívan hozzáállnom a változáshoz, az új környezethez, és az első félévben magamhoz képest egészen kinyíltam, szerettem emberek között lenni, szórakozni, lettek barátaim. De már harmadéves vagyok, és egyre jobban úgy érzem, hogy megint bezárkózom, jobban szeretek egyedül lenni, olvasni, a hobbijaimnak élni, mert úgy érzem, olyankor vagyok önmagam. Emberek között frusztrált vagyok, nem tudok barátkozni, jópofizni, nevetni..nem tudom miért van ez, más velem egykorúak örülnek, ha bulizhatnak, szórakozni mehetnek, társasági életet élhetnek..szóval kicsit kétségbe vagyok esve emiatt, mert mindenki azt mondja, hogy az egyetemi évek erről szólnak, de nekem ez egy szenvedés..és hogy fogok így boldogulni az életben? ha ennyire nem szeretek társaságban lenni..


2015. szept. 11. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak erről tapasztalataim.
2015. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hyker1811 válasza:

Érzelemváltozás normális. Az ember néha depis, néha kiugrik a bőréből, aztán megint padló alatt van, néha többéves intervallumokban. Az ember örökké változik, fejlődik lelkileg.


Emberi természet az is, hogy amikor valamilyen kedvállapotban vagy úgy veszed észre mintha örökké így lettél volna, mintha egész életed olyan lett volna mint abban apillanatban. Csak gondolj arra, hogy ez sosincs örökké. Velem is volt, hogy inkább bezárkóztam és otaku életet éltem (kb ez volt a középiskolában 2-3 évem).


Másik meg, hogy ne játszd meg magad. Ha te úgy érzed boldogabb vagy ha kockulsz, hobbidat űzöd, olvasol, szobában ülsz és a falat nézed stb. akkor csináld azt. Ha a bulizó haverjaid ezt nem képesek elfogadni akkor nem is igazán a barátaid. Lehet barátkozni a könyvklubban is, ha szeretsz olvasni, nem csak a diszkóban.

2015. szept. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem normális. Viszont próbálj meg teljesen más közösségeket keresni, teljesen új emberekkel. Ez lehet egy kis közösség is, mint pl. egy nyelviskola, ahol valamilyen ritka nyelvet tanul az ember. Vagy bármilyen hasonló hely, ahol valamelyik hobbidnak hódolhatsz. Viszont az ember alapvetően társasági lény, ne hagyd, hogy az egyedüllét eluralkodjon rajtad, mert később aztán rosszabb lesz.
2015. szept. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nincs igaza az előző válaszolónak. Azért mert valami álltalába jellemző még nem kötelező, norma vagy éppen ideális. Az egyetem első sorban tanulásra van, diploma megszerzésére illetve szakmai kapcsolatok kialakítására, nem arra hogy lazáskodni lehessen mert míg ott ,,tanul" az ember ki bújhat a munka kötelezettségei alól. A másik meg hogy vannak akik valóban jobban szeretnek egyedül lenni. Nem mindenki vágyik arra hogy töménytelen mennyiségű felszínes kapcsolatot alakítson ki, még akkor is ha azok az emberek túlnyomórészt rendesek és kulturáltak. Egy más fajta lelkületű ember számára az emberek könnyed hangvételűsége egymás iránt valóban színészkedésnek tűnhet, főleg ha utána meg az ember felé se néznek.

Kedves kérdező.

Mindazonáltal hogy egyedül lenni nem rossz dolog, szerintem tégy különbséget leginkább szórakozást nyújtó alkalmi kapcsolatok és mély barátság illetve igazán mély párkapcsolat között. Legtöbben persze azt mondanák hogy ezek is csak úgy alakulhatnak ki ha előtte társaságban mozogsz, amiben van igazság de nem csak ez az út létezik. Legyél önmagad és ne kövesd az átlagot ha az nem a te utad.

2015. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs igaza az előző, vagyis a 4-es(!) válaszolónak. Sehol nem említettem, hogy bármi is kötelező lenne. Mindenki azt tesz, ami neki a legjobb. A lazáskodás meg végképp nem szerepel az általam leírt dolgok között. Én sem ezért járok egyetemre, ugyanis nem vagyok egy bulizós típus. A felszínes kapcsolatok sem az én világom, tehát ezt sem értem, miért hoztad fel. Nem felszínes kapcsolatokat kell kialakítani, pont ezért írtam azt, hogy olyan emberek közé menjen, ahol saját magára lelhet, ahol abszolút jól érezheti magát, ahol valami pluszt kaphat.


Ennyit fűznék csak hozzá.

2015. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért reagáltam így mert egy az egybe le nem normálisoztad az állapotát. Majd azt írtad az ember társasági lény... vagyis ezt kb úgy lehet értelmezni hogy az egyedül léte amire azt is írta hogy jobban érzi magát úgy, nem normális, nem egészséges és az átlaghoz viszonyítva biztos jobb lenne neki is emberek közt. Ha nem teljesen így értetted, akkor bocs, de nem fogalmaztál egyértelműen.
2015. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csatrad ***** válasza:

egyszeru a valasz ha a megfelelo kerdest teszed fel magadnak.

az agyam akaja vagy a szivem?

ennyi

az akarja egy oldalu itt mert szivbol nem tudok peldazni. de az

a kerdes hogy

az agyam szeretne? megint becsapos mert arra csak a sziv tud valaszolni.

2017. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vannak ilyen tipusu emberek, pl en is. szamunkra nagyon nehez a valtozas en szinte lehetetlen dolognak erzem ezt.
2017. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!