Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális ez a, , film imádat"?

Normális ez a, , film imádat"?

Figyelt kérdés

Van egy film amit az utóbbi napokban négyszer láttam. Ez nem zavar, mert tudom, hogy legfeljebb csak egy-kétszer fogom már megnézni, viszont (eleve egy nagyon érzékeny lány vagyok) miután megnéztem (szomorú film) teljesen depis lettem. A film előhozott belőlem mindenféle rossz érzést, amik miatt eleve félek (például, hogy nem tudom mi értelme, hogy élek). De a durva az az, hogy (tíz-tizenegy éves koromig fiú akartam lenni) hiába szomorú a film, mégis azonosulni akarok az egyik férfi főszereplővel (ne értsétek félre, hetero vagyok :D ). Ez normális? Hogy nagyon furcsa érzéseim vannak... És tényleg olyan elkeseredett tudok lenni, hogy nem én vagyok ő és nem az történik velem mint vele. Ilyenkor valahogy azt is szeretném, hogy amikor mondjuk sírok, legyenek nagy problémáim amin nem gyengeség ha sírok és rosszul esik. 

Ez mit jelent? Normális? Ami a legjobban érdekelne...van még valaki aki ilyen? :) (melyik filmmel/filmekkel?)



2015. ápr. 7. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is történt már hasonló, csak könyvvel, nem filmmel (azt, hogy melyikkel, most mellőzném bizonyos okok miatt). Tudom, mit érzel, s hogy mennyire reménytelenek tűnhet a helyzeted, de nagy valószínűséggel el fog múlni, még ha most nem is hiszel személyemnek. Nekem úgy négy hónapig tartott ez az állapot, ám ma már teljesen rendben vagyok. Ha teljesen kilátástalannak tartod a dolgot, és mondjuk egy fél év múlva sem változik semmi, akkor kell csak elkezdeni aggódni.

2015. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a természetes, ha valaki érzékeny lelkű ember, és felkavaró filmet lát vagy könyvet olvas, akkor azonosul vele, őt magát is felkavarja, megrázza a történet.Velem is így volt, amikor egy-egy jó könyvet olvastam, és kizökkentettek belőle, például le kellett mennem a közértbe bevásárolni, mert ezt kérték a szüleim, akkor azt sem tudtam szinte,hol vagyok, amikor az utcára értem. Ez annak a jele, hogy be tudod fogadni, amit olvasol, v. látsz. Jobb, mintha érzéketlen lennél.

Jó filmek, ha érdekel: Krisztina királynő Gréta Garbóval, régi film, de téged biztos lenyűgöz majd, főleg Gréta Garbó játéka, ma már azt sem tudják a fiatalok, hogy ki volt ő, vagy egy másik filmet is ajánlok: Doktor Zsivágó.

2015. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A suli szerencsére kizökkentett (nagyjából) ebből az állapotból.

Mondjuk, hogyha meghallom a film zenéjét, még mindig előjön az érzés. :D

2015. ápr. 12. 23:10
 4/5 anonim válasza:
Melyik film??
2015. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Brokeback Mountain :)
2015. jún. 14. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!