Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy végre boldog...

Mit tegyek, hogy végre boldog lehessek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem élvezem az életet és nem tudok kitörni ebből az állandó állapotból. Gimiben sosem volt jó napom, csak elmentem reggel, hazajöttem, tanultam és lefeküdtem. Persze jártam el barátokkal ide-oda, vásárolgatni, moziba, de akkor sem éreztem jól magam.

Egész nyáron unatkoztam, pedig strandon is voltam, dolgoztam is, majd a keresett pénz egy részét félretettem, másik részét meg arra költöttem, amire csak akarom, de az is csak pillanatnyi vidámsággal töltött el.

Most elkezdtem az egyetemet, vannak barátaim is már, kb minden jobb, mint a gimiben. Nem kell reggel sokat utaznom, érdekelnek az órák stb de valahogy most sem érzem magam boldognak.

Csak élem az életem, és félek, hogy így fog eltelni. Próbálok tenni ez ellen.. Ha hívnak valahova elmegyek, barátkozom, keresek olyan tevékenységeket, amelyek talán örömmel töltetnének el, de egyszerűen nem élvezem az életet, mondhatni nem szeretek élni és legszívesebben nem is élnék.


Nem tudom, hogy erre egyáltalán van-e megoldás :(


2015. szept. 14. 17:41
 1/5 szántóvető ***** válasza:
nincs semmi bajod csak magányos vagy,ezen az állapoton kéne változtatni.
2015. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2015. szept. 14. 18:53
 3/5 anonim válasza:

A boldogság akkor is egy meg nem élt belső vágynak , egy egyedi és valódi mentalitásnak az elnyomása tudat alatt.


Lehet azt hiteted el magaddal, hogy éled az életed és minden rendben van, de ez valószínűleg nincs így. A felszín alatt te azért nem érzed boldognak magad, mert hiányzik valami olyannak a létezése és a megvalósítása, amelyet valamilyen ok miatt/személy miatt elnyomsz saját magadban és nem valósítod meg. Persze ha ez hosszú időn keresztül így van, akkor nem is csoda, hogy jelenleg azt sem tudod mi ez a dolog, amire rá kell jönnöd. Már annyira elnyomhattad magadba az igazi énedet és vágyaidat, hogy most némi önbúvárkodásra kellesz időt szánnod.

Az biztos, hogy az emberek nem élik meg azt az életet, amit szeretnének, ez olyan 80-90%ban igaz. Nézd meg a Harcosok Klubja című filmet. És kezd el építeni a saját világodat.


Sok sikert hozzá.

2015. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Lehet, hogy el kéne menned pszichológushoz.Sokan járnak manapság és én csak jót hallok. Ha maradt pénzed nyugodtan költheted erre.

Találnod kéne valamit, ami ha boldoggá nem is de elgedetté tesz (pl. valamilyen önkéntes munka, sport, kirándulás bármi). Szerintem a doki lenne a legfontosabb.

2015. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

milyen a szüleiddel a kapcsolatod? Szeretnek? Szeretd őket?

Vagycsak alapból természetes, hogy mindent megtesznek érted ?


Próbálj meg kialvatlanul, éhesen, kalapáccsal verni az ujjadat. Rá fogsz jönni, milyen jó dolgod van. Megszoktuk, unjuk.


Doki segíthet. Barátnő, célok, ...

2015. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!