Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerjem meg önmagam...

Hogyan ismerjem meg önmagam hogy boldog lehessek? Lent kifejtve.

Figyelt kérdés
Egy ideje rengeteg hibát és megbánnivaló dolgot követtem el és nem hagynak nyugodni. Régen mindig a jelenben voltam, a hétvégén gondolkoztam vagy ilyesmi de mostanában egy általános szomorúság uralkodik rajtam mert a hibáim és a múlt nem hagynak nyugodni. Na most mindenhol azt hallom hogy önmagamat kell megismernem hogy boldog lehessek. Miből áll ez a megismerés?

2013. jan. 2. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdő lépésnek az már nagyon jó, hogy "gondolkodtál vagy ilyesmi". A dolog lényege abban áll, hogy egy számadást készítünk. Az emberi személyiség megnyilvánulása, látható formája a viselkedés, a tettek. Kezdetnek tényleg nem rossz, hogy azt nézed meg, hogy mik azok a dolgok, amiket életed során tettél, persze, amelyeknek van némi erkölcsi vonzata. Mivel életünk szerves részét képzik az ún. értékek, elvek, szabályok, amik alapján szervezzük az életünk, így ezekről a dolgokról érdemes elgondolkodni. Mi az, ami fontos a számunkra(család, barátok, pénz, stb.), hogy állunk bizonyos dolgokhoz (események, tanulás, magához a világhoz). Fontos a család szerepe is abban, hogy milyen emberré válunk, szóval a családi környezetről vagy annak hiányáról is érdemes gondolkodni. Ilyen meghatározó tényező még a barátok, iskola, munkahely és az egyéb szocializációs helyek. Érdemes azon is gondolkodni, hogy mik történtek veled az elmúlt évek során milyen nagy hatású események zajlódtak le körülötted. Vannak egyéb meghatározó jelenségek is életünkben: hit( vagy nem hit), vallás, politika, szórakozás, stb. ezek is befolyásoló tényezők. Számadás készülhet még azokról a készségekről és képességekről, amikbe jó vagy és amelyekben kevésbé. Ez egy alap, amin el tudsz indulni ahhoz, hogy a végén megismerhesd önmagad.
2013. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, h a múlt kísértsen, mert a dolgokat megváltoztatni már úgysem tudod, hacsak nincs egy időgéped... Amivel, feltételezem, nem rendelkezel :)

Tulajdonképpen a pszichológusok is ezt csinálják, mert ahhoz, h segíteni tudjanak másokon, először magukat kell megismerniük, h milyenek is valójában.

A pubertáskorban nem Te vagy önmagad. Akkor keresed magad, de ugye a hormonok miatt nem úgy viselkedsz, mint ami be van kódolva a génjeidbe. Nem te vagy. Csak a pubertáskor után leszel önmagad, mikor megismered, megtudod, h ki is vagy valójában.

Például, valószínűleg 24 évesen nem úgy reagálnál egy történésre, mint 16 évesen.

A pszichológusok drámaszakkörbe szoktak járni, (spéci drámaszakkör), ahol eljátszanak bizonyos helyzeteket.

Szerintem ne rágódj a múlton. De tényleg. Tönkreteszed magad.

Ha kísért valami, akkor gyorsan menj a géphez vagy a telefonhoz, esetleg személyes találka gyorsan, és beszélgess valakivel. Bármiről. Csak tereld el a figyelmedet. Mikor megkísértene a gondolat, gyorsan ugorj egyet és menj ki, fuss egyet, hallgass zenét, beszélgess valakivel, játssz a kutyával, csak tereld el a gondolataidat!


Egyébként, a Google a barátod! :)

2013. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! közületek érdekel valakit behatóbban a bajom (pl.: mik a hibák, mikor jöttem rá, jellem változás stb.) ? mert akkor írnék egy e-mailt.Ha van valakinagyon köszönöm!!
2013. jan. 2. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd azokat a dolgokat amiktől boldog leszel, amikben a boldogságodat leled. Hallgass új zenestílusokat, amiket eddig nem, lehet h most punk rajongó vagy, lehet h most rájössz h szereted mit tom én Justin Biebert... Olvasgass új dolgokról döntsd el mivel értesz egyet és mivel nem. Próbálgass új vagy olyan ruhákat amiket eddig nem hordtál (én néha még anyumtól is szoktam kérni ruhákat pl.) állj a tükör elé és találd meg a benned lévő szépséget, és ha megtaláltad(minden emberben van szépség!) akkor azt mindig emeld ki (pl ha lány vagy és szép szád van akkor emeld ki vmi vörös rúzzsal) ez azért jó mert ha belül szépnek találod magadat, mások is annak fognak tartani és jobban fogod magadat érezni.A másik h elkezded leírni egy naplóba mi történt veled, egyszerűen sírd ki magadat ha jónak találod, én nagyon sok bajtól így szabadultam meg lassan már 2 éve, ezeken nem lehetett javítani... Néha olvasd vissza, h akkor mit rontottál el és mit gondoltál, ezzel is jobban megismered magadat.

Én ezzel javítottam a saját bajaimon és nekem bevált.

2013. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolod én szívesen meghallgatlak és ha tudok segítek neked:)
2013. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
örülök hogy jelentkezel, de a rúzst meg anyám ruháit inkább hanyagolom mert fiú vagyok: /
2013. jan. 2. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
jó csak példa volt :DDD
2013. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!