Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha "túl jó ember...

Mit tegyek, ha "túl jó ember vagyok"?

Figyelt kérdés

Nem tudok rossz lenni, "szemét" mint sok ember, és ezzel saját magamat gyötröm


Egész héten azon idegeskedtem hogy látom ahogy a munkatársaim a semmivel egyenlő dolgot tesznek a munkahelyen, én csináltam a heti munka 60-70%-át. Tudtam, hogy csak el kéne mennem a főnökhöz és rendet tesz, de nincs kedvem azt visszahallani hetekig hogy megyek panaszkodni. Ezért inkább dolgoztam, teljesítettem a kötelezőt, és természetesen még segítettem is ha kellett. Leülhettem volna én is a semmihez, mint ahogy mindenki, és akkor az egész csoport lenne meghurcolva, de ha ezt teszem akkor semmivel nem vagyok jobb mint azok akiket elítélek.


Ma az utolsó másfél órában az egyik "jómunkás" kolléga végre önszántából elkezdett dolgozni, én tudtam, hogy akár ülhetnék is mellette, mert bőven teljesítettem a munkámat, de nekem ennyi elég volt, hogy azt látom, hogy na végre más is képes önállóan nekikezdeni a munkának, és én innentől nem vagyok képes elnézni hogy míg ő dolgozik, mi ülünk, ezért odamentem és segítettem, ennyi kellett nekem csak, hogy lássam hogy más is akarja hogy kész legyünk semmi több.


Az élet minden területén ilyen vagyok, aki nekem a legkisebb jót is megteszi, akár csak megkérdezi hogy hogy vagyok, vagy segít ha olyan van, én a fél karomat oda adom érte, nekem nem kell sok, csak egy kis látszat mástól, hogy ne érezzem azt hogy csak én.


Sajnos barátaim nem nagyon vannak, akik kis boldogságot hoznának ilyen napok után az életemben, és így rettentően elfáraszt az egész, és kimerít. Sokszor csak hazajövök, és annyit kérek hogy mindenki hagyjon, leülök, lefekszek és csak gondolkodok, elmerülök magamban, és jár az agyam.


Én nem tudok "rosszabb lenni", de ha ilyen maradok, egyszerűen megölnek emberileg, se örömöm se boldogságom


Mivel tudja az ember saját magát feltölteni, hogy ne tűnjön egy zombinak, hanem élettel teli legyen?


2015. szept. 16. 21:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Nelem a koránkelés segít, nem tudom hogy vagy ezzel :) .


Igen, ezt így nem folytathatod! Először is határozd el magadban mit szeretnél! És tedd meg utána.

Ha nehezen vagy rossz azt javaslom legyen egy nap/óra amikor nem önmagad vagy, hanem rossz! Rosszabb mindenkinél! Csinálj rumlit a szobádban v laksodban! Legyél hanyag!! Mindenkinek szólj be! Menni fog! Szurkolok neked! Ezután nem leszel már gátlásos!

A vëgén persze aegtöbb dologban visszatérhetsz a megszokotthoz.


Legyél akaratosabb! Gyeruuuuuuuuunk! ;D

Aludj sokat és kapcsolódj ki munka után! Legyenek hobbijaid! Mindig várj vmire!


Sok sikert! :)

2015. szept. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!