Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincs meg bennem a...

Miért nincs meg bennem a társaság igénye?

Figyelt kérdés

Valójában mindig is magamnak való voltam, ritkán jártam társaságba, ami azóta is tart. Korábban még kísérleteztem én is azzal, hogy beszélgessek valakivel néha vagy valahova együtt menjünk, csináljunk valamit közösen, de annyira nem jött be a dolog. Elég bénán is sikerültek ezek az alkalmak, még csak nem is annyira jó emlékek. Mostanra pedig úgy érzem már egyre távolabb szakadok a többség által preferált felállástól.

24/F


2015. szept. 30. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert ilyen vagy. Milyen magyarázatra vársz? Sok minden miatt lehet.
2015. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:

A kérdés az, hogy tényleg nincs rá igényed, vagy csak a rossz tapasztalatok miatt megtagadtad és eltemetted ezt az igényedet, és inkább elszenveded a magányt.


Ha így is boldog életet élsz, és soha semmilyen negatív reakcióid nincsenek, mikor azt látod, hogy mások jól érzik magukat egymással, akkor jó eséllyel tényleg nincs rá igényed, és végül is nincs ezzel semmi baj. (Persze közvetve még adódhatnak belőle problémáid.)


Ha viszont nem érzed jól magad (egyéb vagy ismeretlen okból), akkor feltehető, hogy egyébként lenne rá igényed, csak mindig annyira kínosan bénán ment a társasági időtöltés, hogy ez az igény inkább „letiltott” és tudattalanná vált a fejedben. Az ilyen belső tagadás az egyik legalapvetőbb ellentmondáskezelő funkció az emberi pszichében, enélkül nem is tudnánk élni.

2015. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!