Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A számítógép tehet róla, hogy...

A számítógép tehet róla, hogy ilyen gyatrák a kommunikációs képességeim élőben? Gyakorlással javítható a dolog?

Figyelt kérdés

Tizenéves korszakom alatt totál a számítógépen, interneten éltem az életemet, élőben senkivel nem beszélgettem. Mondhatni az interneten szocializálódtam, ott írogattam egy csomó embernek, aminek a következménye az lett hogy nincs csak egy normális emberi kapcsolatom. Ahol élek meg egy utolsó nyomoréknak tart mindenki. Egy lelkisérült, szürke, besavanyodott embernek tűnhetek szerintem.


A rendkívül sok és folyamatos számítógépezés, internetezés és az internetes kommunikáció miatt válhattam ilyenné húsz éves koromra? Ennek ilyen rossz hatása van?

És ha próbálok minél többet mostmár élőben beszélni már akivel tudok, esetleg még pszichológushoz és eljárkálok aztán azzal beszélgetek ezekről, akkor fejlődhetnek a képességeim?


Vagy halott ügy az egész és elrontottam az egész életemet. Mert tényleg valahogy az alapok hiányoznak, minimális emberi kapcsolat, egy kis társaság, az sincs meg.


2015. okt. 5. 15:51
 1/4 A kérdező kommentje:
*pszichológushoz is eljárkálok
2015. okt. 5. 15:52
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

És még ezt is a virtuális térben kérdezed???

Hesssss!!!

Indulj!!!

Irány a valóság!

2015. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja, én is így vagyok ezzel.


19/F

2015. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a számítógép tehet arról, hogy ott élted az életedet.

Talán nem az a gond, hogy "csökkent a képességed" a kommunikációra, és kapcsolat tartásra számítógép által, hanem az, hogy nem fejlődött egyáltalán, mert nem fejlesztetted, hanem azt hitted magától kialakul, hanyagoltad, ezért miért lenne jó? Ez nem számítógép rossz hatás szerintem. Gondolom, ha legalább egyszer társaságba volna tizenéves korodban, akkor észrevetted volna, hogy valami baj van, de így sosem állítottad szembe magad a problémával egészen húsz éves korodig.

Max. talán annyi hatása lehet az internetnek, hogy azon kommunikálva elhitted, hogy nincs gond a kommunikációddal, mivel ott néha könnyebb a beszélgetés.

Aki gyakorolja a kapcsolattartást, a számítógépezés mellett, annak semmi baja, nem a számítógép tartja vissza, hanem az akarathiány, egyszerűen az, hogy nem fejleszti magát.

2016. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!