Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kapcsol be a monitor,...

Nem kapcsol be a monitor, szerintetek javítható még?

Figyelt kérdés

Elég régi monitorról van szó - sajnos a típusát elfelejtettem megnézni, de remélem így is tudtok majd segíteni. Tegnapig semmi baja nem volt, kifogástalanul működött. Azonban tegnap egyáltalán nem kapcsolt már be, teljesen kuka volt, még a kis lámpája sem világított. Ellenőriztem a kábeleket, a konnektort, mind rendben voltak. Átvittem a másik gépünkhöz is, hátha mégis valamilyen láthatatlan hibája van a saját kábelének, és az ottani vezetékkel sem működött. :(

Vajon megéri elvinni megjavíttatni, vagy kuka?

Előre is köszönöm a segítséget!



2015. jan. 7. 10:20
 1/10 Brenya ***** válasza:

Lehet(bár kicsi az esélye), hogy a bekapcsoló gomb a rossz.

Akkor érdemes lenne megcsinálni.Valószínűbb,hogy a tápja a rossz(így már nem biztos hogy megéri).

2015. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ Brenya!

Lehet ez buta kérdés, de otthon nem tudom valahogy megnézni, a gombbal van-e a gond? Sajnos nincs autóm és így nehéz szervizbe cipelnem. :(

Érzésre meg hangra nem éreztem problémát a gombbal, ha ez számít valamit. :/

2015. jan. 7. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
A táp épp igy száll el, minden elözmény nélkül. A gomb elötte akadozik, nem reagál aztán megint müködik egy darabig, szóval feltehetőleg táp.... legalább lesz egy szép új modern monitorod.
2015. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Ezekszerint akkor mehet a szeméttelepre szegény. :(

Sajnos ez most elég rosszkor jött; a modern új monitor helyett most csak egy használtra futja. Amúgy is elég öreg a gépem, nem is szeretnék sokat költeni rá. :/

2015. jan. 7. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűség szerint a javítás költségén vehetsz egy jó állapotban lévő használtat. Bár az nem derült ki, hogy crt vagy tft monitorról van-e szó, de 8..10e ft-ért már elég jó használt tft monitorokat is meg lehet csípni.
2015. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm hogy ennyien írtok! Sajnos hiába ülök annyit a gép előtt, nem értek az ilyesmihez, és most teljesen tanácstalan vagyok. :C


Ha minden igaz, ilyen monitorról van szó:

[link]


A kép alapján stimmel, így néz ki - bár tény hogy sosem próbáltam oldalra forgatni, de ettől független ennek kéne lennie. Más ilyen kinézetű monitort nem találok. :/


Kérdeznék tőletek még egyet! Egy ViewSonic VA1912w típusú monitort találtam elérhető közelségben és áron - szerintetek ez jó monitor? Nincsenek nagy igényeim, általános otthoni dolgokra kellene: netezésre, filmnézésre, képszerkesztésre, ilyesmi. Mivel mint mondtam, ez egy nagyon régi gép, játszani nem nagyon tudok rajta. :)

2015. jan. 7. 11:35
 7/10 anonim ***** válasza:
A ViewSonic nem rossz, de figyelembe véve a jelenlegi monitorodat, mindenképpen érdemes lenne elvinni szervizbe és legalább kérni egy árajánlatot a javításról. Szvsz 7..8e-ig megérné megjavíttatni..
2015. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ne legyél tanácstalan amennyiért megjavítanák vennél használtan egy jó monitort. nem kell túl gondolkodni az egyszerűbb lépéseken.
2015. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Brenya ***** válasza:
Az se rossz megoldás ha megveszed a másik monitort és később ha van rá lehetőség megpróbálod a másikat javíttatni,nem árt ha van egy tartalék(nekem van négy monitorom otthon amik másnak nem kellettek és mind működik).
2015. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ, nagyon sokat segítettetek! :)


Végül úgy döntöttem, egyszerűbb és gyorsabb (mivel SOS kéne az a fránya monitor), ha ma megnézem azt a használtat, amit kinéztem. Szurkoljatok hogy jó legyen! :)

Ahogy Brenya írta, a mostanit meg később megjavíttatom, valószínű úgyis szükség lesz rá a jövőben.

2015. jan. 7. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!