Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mondanátok véleményeket?

Mondanátok véleményeket?

Figyelt kérdés

Szóval 13/L vagyok, és mostanában, amikor zenét hallgatok, vagy ha depis vagyok, akkor mindig ilyen gondolatokat írok le. Namost, én meg szeretném kérdezni, hogy ezek ilyen gyerekesek-e, vagy igazi idézetnek is elmenne?itt van pár:

"Áldozatokat mindig másokért teszünk. Hisz az önmagunkért hozott áldozat, egyszerű becsvágy."

"Igaz, mélyrőljövő dühöt csak akkor érzünk, amikor tehetetlenségedben összeszorul a mellkasunk, és elakad a lélegzetünk"

Az ismeretlennek 2 oldala van. És az ember olykor nem tudja, hogy az adott szituációban melyikre hallgasson. Ez a 2 különböző dolog, 2 különböző érzést vált ki belőlünk. Nos, ez az adrenalin, és a félelem."


(ez egy hosszabb)


"Az élet kiábrándító. Kiábrándító, fájdalmas, és félelmetes. Miután megismertük a való világot, nem csak azt, amit a filmekben látunk, hanem az igazi életet, azután már sosem tudunk olyan önfeledten álmodozni, mint előtte. Amikor már nem csak az álmainkból élünk, és nem saját magunkkal törődünk.

Pedig álmodozni jó dolog. Az álmodozás szabadság. Vagy folyton vigyorogsz, vagy nesztelenül harapdálod a szádat. De álmodni mindig kell. Azután is, hogy a valóság közbeszólt. A kegyetlenségek, a fájdalmak, a csalódások, a miért?-ek, és akkor rájössz, hogy a közötted és az álmaid között álló dolog, saját magad vagy. Hisz minek sikerről álmodozni, mikor átlagos vagy? Vagy minek egyszerű életet kívánni, mikor arra születtél, hogy a színpadon légy?

És mégis. Mégis lehetséges, hogy megvalósítsd, de nem csak akkor, ha hiszel benne, és rá koncentrálsz, hanem amikor már képes vagy emeltfővel szembenézni a fájdalommal, és a csalódásokkal. Mert ha végigszenvedted ezeket a nehézségeket, azután tapasztalt leszel, és soem fogsz meghátrálni.

Ezek után pedig már láthatjuk, hogy az élet nem egy játék, vagy egy kaland. Annál sokkal szörnyűbb. De nem is egy nagy kihívás, Hisz abban pedig semmi élvezet nem lenne. Az élet az az élet. Nem lehet megfogalmazni, csak egyszerűen el kell fogadni, az előnyeivel, és a hátrányaival együtt."


köszi a válaszokat. és lécci ne mondjatok ilyeneket, hogy biztos netről szedted, mert ezeket komolyan én írtam. Csak nem tudom mit gondoljak!


2010. márc. 19. 20:46
1 2
 1/17 anonim válasza:
nekem tetszik!!
2010. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hihetelenül gazdag a szókincsed és nagyon jól használod a szavakat. egyáltalán nem gyerekes sőt...amiket írtál pont hogy nagyon érett gondolkodásra utalnak és igen, simán elmennek igazi idézetnek! Írj még ilyeneket, nagyon sokat mert-mégegszer mondom-hihetetlen jók!
2010. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ja és 20.52-e vagyok. elfelejtettem leírni, hogy 15/L
2010. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az áldozatosnál nem értem, hogy következik belőle a becsvágy.

Nem tudom, szerintem a dühre a reakció egyéni. Nekem pl így még sosem jött elő, lehet h nem volt még 'igazán mélyrőljövő' :P

Az ismeretlenes tetszik, csak kicsit rövidítsd le, fogalmazd át.

Az utsó: elég sok ilyet olvastam már, szal annyira nem tetszik, nem mond újat. És főleg, nem egyezik a véleményemmel :P

Bocsi, ha nyers voltam, de sztem ezzel jobban jártál, mintha agyondicsértelek volna. Érted :)

2010. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
igen értem köszi. És nem gond. Komyolan. Amugy még van sok, csak gondoltam nem rakom fel mindet. És köszi a tanácsokat!
2010. márc. 19. 20:57
 6/17 A kérdező kommentje:
és am. az utolsó, amit beraktam, az a hosszu, azon nagyon sokat szenvedtem. mert tapasztalatból írtam. és így, hogy már érezted magad iennyire lehetetlenül, így sokkal mélyebb az értelme. Tudom, hogy nem olyan könnyű megérteni, hiszen tudom, hogy sok ilyen van, de mégis. valahogy annyira más, amikor a a saját bőrén tapasztalja az ember a dolgokat (és még mielőtt arra gondolnátok,. hogy valami béna szerelmi ügyem van, akkor mondom, hogy meghalt a nagypapám, és a kutyám egy azon nap.
2010. márc. 19. 21:00
 7/17 A kérdező kommentje:
és nem sírtam, hanem egyszerűen leírtam, hogy mit gondolok. Persze, amikor már az ágyamban fogok feküdni...
2010. márc. 19. 21:01
 8/17 anonim válasza:
Hat,szerintem ezek az idezetek vakvaganyra is vihetnk-ha tul koolyan veszed oket.
2010. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utolsót nem értem. Túl depisek lettek? vagy mi? fejtsd ki bővebben. És amugy nem akarok öngyilkos lenni vagy ilyesmi, ha erre céloztál
2010. márc. 19. 21:21
 10/17 anonim válasza:
Kiabrandito,fajdalmas,felelmetes,szornyu!Eleg ijeszto szavakat hasznälsz(szamomra).De ha te ezt igy hiszed,gondolod ezt fogod megteremteni magadnak.Vigyazz!!!
2010. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!