Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Amit szeretnétek, vagy amit kell (ene)? Véleményeket szeretnék, minél többet, sokat segítene.

Figyelt kérdés

Szóval... 20 éves vagyok, röviden leírnám a történetemet, érdekelne a véleményetek.

Mindig is építészmérnök akartam lenni, gimi után jelentkeztem is, de a rajzvizsgán elbuktam, nem tudok elég jól rajzolni. Ez a rossz hír eléggé letaglózott, nem tudtam, mihez kezdjek, egy évre kimentem Németországba au pairnek, végül nem csak au pair voltam, a lényeg, hogy nagyon élveztem azt az évet.

Hazajöttem, jobb ötlet híjján elkezdtem matekot tanulni. Végig csináltam ezt az évet, de rájöttem, hogy ez nem az, amit én szeretnék. Tanári szakra mennék, de nem igazán akarom. Szeretnék most még egy évre kimenni Németo-ba, megint au pairnek. Dolgozni, tanulni, ilyesmit.

Az a gond, hogy ötletem sincs, hogy mit szeretnék tanulni. Amit a jövőben a legjobban csinálni szeretnék, az az anyaság, de tudom, hogy abból nem lehet megélni, szóval kell valami.

A legtöbben (pl szülők) szeretnék, ha mindenek előtt lenne egy diploma a kezemben, akármilyen. Még ha azt a jövőben nem is nagyon fogom használni. Én viszont nem szeretném "pazarolni" a támogatott féléveimet.

Ti mit tennétek? Szeretnék kimenni, hátha egy év alatt találok valamit, bármit, amit szeretnék tanulni, amihez lenne kedvem. De nem tudom, hogy érdemes-e félbeszakítani a tanulást. Szóval, ötletem sincs, mit tegyek.

Bármi szubjektív vélemény? Megköszönném!


2011. máj. 29. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a rossz rajztudáson nagyon könnyen lehet segíteni! Rengeteg tanfolyam van, amik gyorsak és tényleg sokat segítenek! Én művészeti iskolába járok, egy nagyon nagy szerencsének köszönhetően! Bevallom SOHA sem tudtam rajzolni, megakadtam a pálcika embernél és a 4 szirmú virágoknál. 1 éve járok ebbe a művészeti iskolába, és már nagyon szuper portrékat tudok rajzolni. Most nyáron önerőből tájképekre fogok rámenni. Szóval egy jó tanár aki megmutatja, hogyan kezd el és segít a mély pontokon, aki inspirál attól nagyon sok mindent eltanulhatsz. És kb. 4-5 hónaposak szoktak lenni ilyen tanfolyamok ha azt megpróbálod, jövőre újra jelentkezhetsz az építészmérnökire!

Ha meg nem jön össze akkor kimehetsz Németországba. Senki sem tart vissza, de én úgy látom reálisnak, hogy adsz egy esélyt az álmaidnak. Én is ezt tettem. Nagyon radikális lépés volt tőlem mégis megtettem! Szerintem neked is erre van szükséged! Váltsd valóra az álmaidat. Ha újra próbálkozol bármi megtörténhet és ha nem is sikerül B, tervnek ott van Németország és kint is ugyan úgy jelentkezhetsz felsőoktatásra. Rengeteg választási lehetőséged van, amik közül igazából csak jól kell tudnod dönteni!

2011. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, sokan a rajzra kérdeznek rá először. Azzal az a gond, hogy 2 évig rajzoltam előtte, külön tanárnál is meg a BMEre is feljártam előkészítőre, és így sem lett meg. Lehet, hogy nagy nehézségek és szenvedések árán bejutnék, de ottani, tényleg tehetséges rajzos ismerőseim is majd belehalnak a sok rajzba, én nem hiszem, hogy szimplán szorgalommal végig tudnám csinálni...:(
2011. máj. 29. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

nah mivel aztmontad a szived azt suglya meny németbe de mellete az eszed a tanulást javasolná akkor pérosidsd a kellemset a hasznossan vagyis meny ki németországba tanulni jelenleg ez a leg jobb amit mondani tudok de megigérem hogy jobban átgondolom az egészet

lécci ne szoly le érte vagy isemi de én még csak 14 vok

de ez enm befolyásolja a válaszom hiteleségét :D

2011. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 14 éves!

Először is köszi a válaszod. Gondolkoztam rajta, és menne is, csak sajnos azzal is az a gond, hogy nem tudom, mit tanuljak. Ha azt kitalálnám végre, simán kimennék tanulni.

És hidd el, nem vagyok az a típus, aki mások helyesírását kritizálja, amíg el tudom olvasni, de... Te komolyan így írsz? Vagy ez valami új, most terjedő, fonetikus írásos helyesírás? (Komolyan kérdezem, nem bunkóságból.)

2011. máj. 30. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!