Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám az érzelmeimet...

Hogyan tudnám az érzelmeimet befolyásolni?

Figyelt kérdés
Meghallgatok egy zenét, és már jönnek is az érzelmek. Mindenfélék. Hol pozitívak, hol negatívak, de mindig rámtörnek. És az érzelmekkel együtt a gondolatok, amik teljesen eltaszítanak a valóságtól. Egy-egy pillanat is kivált hasonlót, és akkor az érzelmek befolyásolják minden percemet. Hogyan lehetne úgy élni, hogy én uraljam az érzelmeimet, ne azok engem?
2010. márc. 20. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sehogy.sokan vannak ezzel így.Pl: énis:D
2010. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez miatt vagy ember.
2010. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szesze ***** válasza:

Ahhoz, hogy az érzelmeid ne uralkodjanak ennyire rajtad, valami nagy dolog kell történjen. Pl: egy fájdalmas szakítás, vagy barátaidban csalódsz, családi gondok.


Nekem voltak kisebb problémák az életemben. Barátok és pasi téren, ezért elég zárkózott vagyok érzelmi téren, legalább is mások felé.


Ne akard, hogy ne legyenek érzelmeid elég szar lehet. 18L

2010. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

helló

a józan paraszti eszeddel és ítélőlépességeddel tudsz felülkerekedni az érzelmeiden, kontrollálni és irányítani azokat.

2. válaszolónak meg csak annyit, hogy pont, hogy azért vagyunk emberek, mert megkaptuk a döntés képességét, amivel kordában tudjuk tartani érzelmeinket.

A lényege a dolognak, hogy a cselekedetedre és viselkedésedre nagyon ne hassanak ki az érzelmeid, mert abból károd származhat, legalábbis a negatívokból biztosan. Tudd különválasztani azt, hogy most éppen egy zene váltotta ki belőled, nem egy konkrét helyzet. Próbáld meg külső szemmel nézni saját magadat, elfogulatlanul, mintha semleges lennél.

Én azon a véleményen vagyok, hogy folyamatos "önelemzés" során, egy idő után már a józan ész diktál, és nyugodt kiegyensúlyozott leszel.

Akinek nem megy, az sajnos kishitű, azért, mert nem képes felfogni és elhinni azt, amit írok, mint például a második válaszoló. (de hangsúlyozom, hogy mindenki képes rá, csak fel kell ismernie ezt a dolgot)

belemennék még jobban a kérdésbe, mert van egy elképzelésem, az emberi lélekről, de nem teszem.

remélem tudtam valamennyit segíteni.

üdv

25/F

2010. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

11:08: te idióta! Nem azt írtam, hogy nem lehet elfojtani ezeket, de léteznek, ha nem akarjuk akkor is. El lehet fojtani, én is ezt csinálom, de akkor is léteznek.

2010. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem akartalak bántani félreértetted és ezek szerint én is, de akkor sem azért vagyunk emberek, mert vannak érzelmeink, hanem azért mert tudjuk őket kontrollálni. És ne haragudj most nézem, hogy elírtam, mert az első válaszadót akartam példának írni, de ezt te is kikövetkeztethetted volna, csak?

bocsánat utólag és azért nem kellett volna írni, hogy idióta, hanem meg kellett volna kérdezned miért állítok ilyet. Gondolom érzelmeidet visszafojtva reagáltál?! :)

üdv

25/F

2010. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te jelenleg nem fojtod vissza őket, mivel egy kommentben háromszor is bocsánatot kértél, ergó most vagy csak otthon vagy, vagy pedig éppen érzelem dús időszakod van.

Az idiótát általában odaírom, hogy minél hamarabb reagáljanak.

2010. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hibáztam, belátom, elnézést kértem azért, ha esetleg belegázoltam a lelkivilágodba, és külön azért mert félreírtam, de ez csak 2 ha jól látom. :)

és egyébként itthon vagyok, azért sikerült ily hamar válaszolnom, ismét... :)

a trükköd pedig nem rossz, de szerintem nem jó megoldás, hiszen elmarhatod az embereket így. De ez nélkül is, ha módomban áll, a reakcióm idekerül hamar.

üdv

2010. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ohh... és egyébként nekem is jól megy az önkontroll, mint ahogy állítod neked is, nagy előny ez mindkettőnknek.
2010. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előnynek előny sok helyzetben, de én szarkasztikus és bunkó is vagyok mellé, így igen elmarom az embereket, a vallásosaknak kifejtem, hogy miért tartom hül*eségnek amiben hisznek, a családosoknak, hogy miért tartom baromságnak a családot, és még sorolhatnám, persze mindezek ellenkezőikről is beszélek. Racionalizálok. Eléggé szánalmas (vagy nem?), de még mindig jobb mint idiótán leélni az életem.
2010. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!