Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki megmondaná mit jelent...

Valaki megmondaná mit jelent hullócsillagot látni? Életemben először most láttam ma este. Nagyon fura volt. Gyerekkoromban mindig erre vágytam és ma 28 évesen láttam először kutyasétáltatás közben. Van jelentősége? :-) )

Figyelt kérdés
2015. nov. 19. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy ici pici kavicsdarab, ezer és ezer fényévnyire tőlünk millió és millió évvel ezelőtt levált egy kisebb aszteroidáról. Útja során sokszor eltérítette különféle gravitációs hatás. Aztán a Földünk gravitációja végleg megpecsételte sorsát. Ütköző pályára került a Földdel. Csakhogy ez egy picike kis kavics nem a filmekből ismert hatalmas aszteroida. Így a kicsi kavics száguldva a Föld felé, belépve annak légkörébe, az oxigén hatására a hatalmas sebesség okozta súrlódástól elkezdett izzani. A kis kavics olyan hőfokon izzott, hogy elkezdett széthullani, s míg ragyogva széthullott, s elégett a légkörben te láthattad őt. Ha kívántál valamit, az ugyan nem teljesül, de betartottad a hagyományokat, hogy ilyenkor kívánni kell valamit. Olykor egy egész kavics tenger talál el minket, olyankor van hullócsillag eső, azt be is szokta mondani a tv. Olyankor nálunk általában felhős az idő..
2015. nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 vatafak ***** válasza:
azt jelenti h mázlid volt, főleg h nem vágott kupán :P
2015. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!