Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs két anyanyelvem, mégis...

Nincs két anyanyelvem, mégis angolul gondolkodom?

Figyelt kérdés
Jegyezték már meg nálam, hogy rosszul ragozom a magyarban, de közben ez az anyanyelvem. Tény, hogy az angol nyelvet elég jól beszélem, de általában a magyarul nem mindig jutnak eszembe a szavak, ezért úgy építem fel az adott szót, ahogy az angol. A puszta gondolataimban angol nyelv folyik, a magyar inkább a társasági életemben használom, számítógépezés közben nem. Mindkét szülőm magyar, sosem éltem külföldön, csak turistaként voltam Londonban. Ha magyarul beszélek, akkor - a külső visszajelzések alapján - semmi értelmeset nem tudok mondani, mert ha valamit meg szeretnék magyarázni, akkor azt nem érti meg az, akivel beszélek. Ez így egy kicsit nehézkés nekem, erre pozitívan vagy negatívan tekintsek? Ez szerintetek probléma? 15/f
2015. nov. 22. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Jaj de cuki!
2015. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl korán kezdték el a szüleid az angolt tanítani, és így az is anyanyelvként tudatosult benned. Egyébként nem hiszem hogy ez probléma, csak próbálj meg többet magyarul beszélni, hogy azért abból se legyél rossz, mert ha itthon vagy az fontos, hogy beszéld.

Amúgy tényleg cuki szerintem is :P

2015. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem akarsz angol órákat tartani nekem? :D

Egyébként nem baj, csak gondold át MAGYARUL mit szeretnél mondani mielőtt kimondod, akkor megfognak érteni,

2015. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves voltál amikor kezdtél el tanulni angol? Én 5 évesen kezdtem tanulni magyar de soha nem kevertem az angolal.
2015. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
6 évesen még nem kezdtem tanulni, inkább csak a TV-t néztem angolul.
2015. dec. 2. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!