Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan osszam be az időmet?...

Hogyan osszam be az időmet? Másnak is nehezére esik beosztania úgy, ha nem tudja, hogy mit akar?

Figyelt kérdés

Rengeteg időm lenne sok mindenre, mégis sokszor úgy érzem, hogy nem tudom, mikor, mibe fogjak bele, illetve egyáltalán nem tudom előre látni, hogy mikor fejezem be a tennivalómat, sokszor még megközelítő elképzelésem sincs, így folyton aggódom, hogy "most neki kéne" ugorjak akárminek, hogy biztosra legyen időm.

Ha nem tudom pontosan, hogy mit várnak el tőlem, akkor elképzelhető, hogy gyakran emiatt érzem motiválatlannak magam?


2015. dec. 19. 15:25
 1/2 Dochnal Róbert válasza:
100%

Nekem valahogyan sikerül beosztanom az időmet. 23 éve, amióta dolgozom, még nem fordult elő, hogy ne teljesítettem volna a megbeszélt határidőre a munkáimat, vagy lekéstem volna egy megbeszélt találkozón.


Két féle képpen lehet viszonyulni az időhöz:

1. Az időhöz rendelem a tevékenységemet.

2. A tevékenységemhez rendelem az időt.


Én a másodikat használom, természetesen figyelembe véve a szubjektív realitásomat.


Hogy a dolgok jól működjenek van még két alapelv, amit alkalmazok:

1. A ciklusokat le kell zárni.

2. Intézd el most.


Ez azt jelenti, hogy nem halogatok semmit, és ha már belekezdtem valamibe, azt BEFEJEZEM!


A kitűzött CÉL meg tudja határozni a tennivalókat. Ha túl sok a szabadidőd, akkor túl kevés célt tűztél ki magadnak.


A boldogság technikai meghatározása: az az érzés, amit akkor tapasztalunk meg, amikor a célunk felé haladva felismerhető akadálykát küzdünk le.


Fel lehet állítani egy fontossági sorrendet a tevékenységeink között, és abban a sorrendben elvégezni ezeket. Azonos fontosságúak esetében rá kell bökni az egyikre és azt elvégezni.


Az idő önmagában nem létezik. Az idő egy elképzelés, egy közös megegyezés a változás egyik mércéjeként. A bolygók és csillagok viszonylagos egyenletes helyváltoztatása lett a mércéje a mostani időegységeknek. Hogy mennyi tevékenységet tud valaki bepréselni egy időegységbe, az egyén függő- döntés kérdése. A TE döntésed, a Te cselekedeteid, a Te időd....

2015. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

NagyZöldKéz ezért!:) Példát veszek rólad, köszönöm!

a magam részéről mondhatnám, hogy kevés célom van, vagy több olyan, amit értelmetlennek érzek, nem tudni, hogy kellene viszonyulnom, és ilyenkor épp abban hiszek, hogy az idő megoldja, és stresszesen igyekszem spórolni, félrerakni az "időmet". Az ilyen hozzáállás már nem csak a céljaimra van rossz hatással, de a hangulatomra leginkább.

2015. dec. 22. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!