Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért elítélendő, ha egy nő...

Miért elítélendő, ha egy nő nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

Eddig két munkahelyem volt, mindkettőt imádtam, holott a másodikon nagyon sokat kellett dolgozni, 7 nap egyhuzamban, napi 9 órák és hasonló.

Most épp nincs munkám, és élvezem, hogy végre van időm magamra, nem csak alszom és dolgozom, legszívesebben nem is keresnék munkát. Viszont az anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy 1-2 hétnél tovább legyek munkanélküli, így el kell vállalnom mindent, ha tetszik, ha nem, és ez nagyon zavar. (Tudom, időközben kereshetek tovább, és válthatok, de akkor is)

Illetve mivel bármit dolgozik is, csak annyit keresek, hogy kifizetem a számlákat, biztosítok némi ételt, és el is fogyott a fizetésem. Eddig legalább szerettem, amit csinálok.

Sok nő ismerősöm nem dolgozik.


Akkor miért elítélendő, ha én sem szeretnék?


2015. dec. 10. 13:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%

ha csak otthon akarsz lustálkodni és semmit tenni akkor elítélendő...


sokan pl gyereket nevelnek, vagy (csak) a háztartást vezetik...

van akik ezt megtehetik...ha te megtehetnéd akkor nem lenne gond, de így igenis probléma, mert nem teheted meg!


22F

2015. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A háztartást elláttam munka mellett is, meg most is.

Tanulni szeretnék, alkotni, meg kicsit magammal is foglalkozni, mert ha reggel elmegyek dolgozni, este hazaesek, a heti egy szabadnapom pedig takarításra áldozom, magamra egy percem sincs.

2015. dec. 10. 13:48
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

anyagilag nem állsz úgy, hogy ezt megtehesd!!!

ha van olyan hülye aki eltartja a kényelmes életed akkor megteheted, de ha valaki azt mondja, hogy nem fogja eltartani a munkakerülő királykisasszonyt annak igaza van...


én ledolgozok napi 8-9 órát, és van időm mindenre amit szeretnék megtenni...jobban be kéne osztanod az idődet, mert ha eddig is kevés volt akkor a nagy kényelem után, főleg kevésnek fog tűnni!


22F

2015. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
71%

Van aki megteheti, van aki nem.

Nyílván az ismerőseidnél nem okoz gondot ha nem dolgoznak.

Érezd a különbséget.

2015. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Van olyan nő aki kifogd egy olyan balekot aki a 2 szép szeméért eltartja, de nem mindenki.

Utálom amikor a háztartás mögé bújnak.


Igen is van idő munka után a háztartásra is meg főzni is. Csak sokan lusták.

2015. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Mert a dolgozó emberek adóján élősködsz úgy, hogy te nem adsz a közösbe semmit. Mindegy, hogy férfi vagy vagy éppen nő.
2015. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

tőlem azt csinál, amit akar

de ne verje a mellét, hogy kitartatja magát és más pénzét szórja, aztán sír ha elzárják a csapot.


mindenki magáért felelős, nem szabad másra támaszkodni egy életen át!

2015. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Ha van olyan hobbid, amit pénzkereső tevékenységgé alakíthatsz, arra is van mód. Ismerek varrónőt, aki így lett varrónő, szerette csinálni, előbb csak szabadidejében, aztán ez lett a fő munkája, és most már ebből él (jól is csinálja).
2015. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

akkor keress olyat munkát ami 8-4ig és akkor van időd.

nekem jut idő magamra, sportra, barátokra, páromra, háztartásra

de ha nem tanultál és muszáj robotolnod, akkor tanulj

2015. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem tanulhattam, mert el kellett menni dolgozni. De ez manapság már kevesekkel fordul elő.
2015. dec. 10. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!