Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van különbség az "egoista" és...

FFDP kérdése:

Van különbség az "egoista" és a "hiú" szavak között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rokonértelműek, de engem meglepett, hogy azt mondták nekem, hogy az "egoista" nem csak hiú, hanem le is néz másokat, ez valóban egyértelműen következik belőle?
2010. márc. 23. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól mondták neked.

Az egoista semmibe vesz másokat, és csak magát helyezi előtérbe, és ennek hangot is ad.

A hiú meg csak a külsejére hiú, ápolgatja magát, próbál tökéletesen kinézni, de nem biztos hogy ezzel együtt másokat is lenéz, és nem gázol át másokon.

2010. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Pedig mintha az "egósat" lágyabb értelemben használnák, mint a "hiút". Ezek szerint.

2010. márc. 23. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
A hiúság felszínes és sokszor önbizalomhiányból ered. Az egoista viszont csurdultig van önbizalommal és nem érti, hogy mások miért olyan gyengék (mentálisan), ebből ered az, hogy másokat "lenéz".
2010. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2010. márc. 24. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!