Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a különbség a szerelem és...

Mi a különbség a szerelem és a "sima", másik iránt érzett szeretet között?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés!Szerintem ha az egyik ember iránt szexuálisan vonzódsz, szeretnéd megérineni (kölcsönös).A másikat nem tudom szavakban megfogalmazni
2011. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szerelmet tényleg a szexualitás különbözteti meg a sima szeretettől, de nem csak annyi. A szerelem máshogy megfogalmazva: gyengéd érzelmeket táplálni a másik iránt, ebben szerintem minden benne van.
2011. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát, elég nagy a különbség, de ezt a különbséget nem lehet elmondani, ezt csak érzed és kész.
2011. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nehéz ezt leírni. Csak épp gondban vagyok. Nem tudom eldönteni hogy ez szeretet vagy balszerencsés esetben szerelem, mert akkor baj van...
2011. márc. 18. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:

A kettő eléggé különbözik egymástól, ha már átélted, akkor tudod, és fölösleges magyarázni, ha nem élted át, nem lehet elmagyarázni. Egyébként a szerelem egy elég jól ismert biokémiai folyamat, enyhe részegséghez vagy drogmámorhoz hasonlít.


18:52


"Nem tudom eldönteni hogy ez szeretet vagy balszerencsés esetben szerelem, mert akkor baj van..."


Nem teljesen mindegy, hogy rá tudsz-e ragasztani egy bizonyos címkét egy helyzetre? Az a fontos, hogy mi történik ténylegesen, nem az, hogy ezt minek lehet nevezni valamilyen nyakatekert definíció alapján.

2011. márc. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg egy nagyon jó kérdés. És tényleg logikusan hangzik a szexuális vonzalom, de anélkül is kialakulhat szerelem. Remélem jön még ide válasz, mert szeretnék olvasgatni még jó kis véleményeket.
2011. márc. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy szereted az apádat/anyádat!Az szeretet, nem vonzódás. Nem éreznéd magad jól ha le kéne feküdni velük!
2011. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem teljesen mindegy, hogy rá tudsz-e ragasztani egy bizonyos címkét egy helyzetre? Az a fontos, hogy mi történik ténylegesen, nem az, hogy ezt minek lehet nevezni valamilyen nyakatekert definíció alapján."


A baj az, hogy nem tudom mit érzek...

2011. márc. 20. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:

"A baj az, hogy nem tudom mit érzek..."


Minek tudni, hogy "mit érzel"?


Valami bizottság előtt részletesen, megfelelő hivatalos nyelvezettel be kell számolnod arról, mit érzel? Mert ha nem, akkor nincs szükséged erre az információra.

2011. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem az a lényeg hogy tudjam minek nevezik azt az érzést amit érzek. Csak az a baj hogy magamban sem tudom eldönteni, hogy mit érzek valójában. És ez aggaszt, mert ez egy igen furcsa helyzet... De mindegy.
2011. márc. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!