Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 éves lány vagyok egy...

18 éves lány vagyok egy kisvárosból. Mit tegyek, hogy boldogabb legyek és lássam értelmét az életnek, és hogy ne legyen ilyen szürke minden napom?

Figyelt kérdés
Még másfél évem van a középsuliból. Nincsenek barátaim mert 1:nagyon megválogatom az embereket(rengeteg hamis,kétszínű dolgot látok a környezetemben) 2:olyan pletykák terjedtek el rólam, amik miatt nem közelednek hozzám. Van egy fiú,akivel jóban vagyunk(több mint barátság,kevesebb mint szerelem kapcsolat. Szóval olyan se veled sem nélküled a dolog) Ő nagyon feldobta az életem, de sajnos külföldre ment dolgozni,mivel itt semmi lehetőség. De tartjuk a kapcsolatot minden nap, csak ez nekem kevés. Fél éve egyedül vagyok, társaságra vágyok, de mégsem. Itthon a szabadidőmben fel alá jarkalok mert semmihez nincs életkedvem. Mimdent megunok, mindent abbahagyok, minden szomorít. Egy hobbim van, a konditerem. Heti négyszer járok. Ez az egyetlen ami feldobja a napjaimat. Ott is vannak emberek, és társalgok velük, de senkivel sem tudom elképzelni hogy jóban tudnék lenni. Pár éve bulizós voltam, de már ahhoz sincs kedvem es nem is tudnék kivel menni. Problémám még, hogy egyre szégyenlősebb és felenkebb vagyok, hamar elpirulok és semmi önbizalmam... Ezek nehezítik az ismerkedést. A napjaim szörnyűek. Jobb, ha iskola van, mert akkor csak pár órát kínlódok itthon a depressziommal magamra hagyva. Szünetekben vagy hétvégenként rettenetes tudok lenni. Elcseszem a fiatal éveimet azzal hogy itthon unatkozok. Rengeteg tervem és célom van, tudnék ezer dolgot csinálni, de inkább alszok, agyalok vagy húzom az időt hülyeségekkel. Szükségem van valakire,aki itt van mellettem (itt a csaladom,akiket imádok, de mellettük kell még barát és pasi). Mit tegyek? Hogy jöjjek ki a gödörből?

2015. dec. 21. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Miért nem próbálsz meg kitörni mondjuk a konditerem kapcsán abból, hogy nincs melletted senki? (a családodon kívül) Vagy azt írtad, hogy tudnál csinálni sok dolgot, csak inkább otthon vagy. Tegyél érte, hogy legyenek körülötted emberek és mozdulj ki, ne otthon legyél egész nap. Ha nagyon gödörben érzed magad és nem megy, akkor pedig fordulj pszichológuhoz. Nem kell megijedni tőlük, nem vagy ettől elmebajos, csak érdemes megkeresni, biztos tud segíteni. :)
2015. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 |Orfeusz| ***** válasza:
Szar ügy. Segíteni nem tudok csak egy kis szellemi támogatást nyújtanék, mert én is hasonló (de szerencsére nem általad lefestett szintű) helyzetben vagyok. Most a szünetben azzal tengetem az időm, hogy a legjobb filmekből nézek meg minél többet. Eltereli a gondolatokat, meg jó szórakozás is.
2015. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak az a probléma, hogy már lassan annak sem tudok örülni, aminek eddig örültem. És a konditermes emberek is olyanok,hogy vagy nem szimpik,nem is beszélünk vagy akik rendesek, ők sem olyanok, mint amire vágyok. Tudom hogy válogatós vagyok. Sokszor úgy érzem magam, mintha egy földönkívüli lennék és mindenki egyforma, csak én lógok ki a sorból.
2015. dec. 21. 22:10
 4/9 anonim válasza:
Voltam én is hasonló helyzetben de szerencsére megoldottam sok ismerkedéssel. Anno inkább sokat olvastam,filmeztem és volt merszem ismerkedni. Próbálj meg olyan dolgokat megismerni ami neked új és felemelő érzést ad.
2015. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát próbálkozol, nézed a lehetőségeket, de nem sikerül.. Ilyen esetben szerintem érdemes orvoshoz fordulni a problémáddal. Tudom, hogy nem szeretik az emberek az orvosokat, a pszichológusoktól egyszerűen félnek, de addig tedd meg, amíg nem késő. Amíg a családod melletted áll. A saját érdekedben! Remélem jóra fordul majd! :) (#1 voltam)
2015. dec. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) Próbálok rájönni, mitől lennék jól, de bármelyik vágyam teljesítéséhez hozzákezdek, feladom. Szerintem az a baj, hogy túl hamar felszeretnék nőni, de még fognak a szülők és nem tehetem azt amit akarok... Külön szeretnék lenni, önállóbb életet, pasit és munkát szeretnék már most... 😀
2015. dec. 21. 22:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Régebben voltam pszichológusnal(akkor is kicsit önbizalomhianyos voltam), de visszagondolva semmi értelme nem volt... Nem tudom mit tudna velem tenni. Az édes kevés, hogy végighallgat és ad pár olyan tanácsot amiket magamtól is tudok és amiket pl itt is megkaphatok. De lehet,hogy nem megfelelő személynél voltam. Utánaerdeklodok,hátha találok jobbat.
2015. dec. 21. 22:26
 8/9 anonim válasza:
Szia, szerintem neked valami hobbi kéne. Értem hogy feladod az álmaodat,de szerintem minden embernek van olyan tevékenység amiben felszabadul, és amit élvez. Én önbizalomhiányos vagyok, annyit gondolkozom a jövőmön,(pasi, munka,férj,gyerek) hogy lemaradok a jelenről. Jó bulik vannak csodás barátaim, imádom, de ak kor is nem tudok leállno az agyalással. Az önbizalmam megjött,ahogy felfedeztem, hogy milyen barátaim vannak, új helyre mentem sportolni, hangszeren kezdtem játszani és megoldódott minden, a kattogáson kívül. Táncolok és gitározok, mkndlettő felszabadít. Imádom a gitár hangját, itthon is folyton tánvolok, a családom nem is bír velem :) remélem segítettem valamennyit, és megoldódik a dolog😘
2016. febr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elgépelésekért bocsi, a nyolcadik vagyok ;)
2016. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!