Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt olvastam, hogy ha gyakran...

Azt olvastam, hogy ha gyakran álmodozunk valamiről, amire annyira vágyunk, akkor nem is biztos, hogy az a számunkra megfelelő életút, amit most élünk?

Figyelt kérdés

Én is benne élek a mókuskerékben. Anyagi biztonságra, állandó munkahelyre és családra, gyermekekre törekszem. Mégis állandóan arról álmodozom, hogy utazgatok a világban, hogy itt hagyom ezt az országot. Mindig valamilyen trópusi országban képzelem el magam. Például önkéntes külföldi (Pl. Afrikai ) munkáról álmodozok.


Álmodozni mindig is álmodoztam egész életemben, mégis az utazgatásról szőtt álmom nem hagy nyugodni.


Ha ti ilyet éreznétek, mit tennétek? Mernétek lépni és itt hagyni mindent, érezve, hogy akkor anyagilag nem fogjátok sokra vinni, viszont kecsegtet a kalandos és békésebb élet reménye? Képesek lennétek a gyerek helyett az utazgatós életet választani?


2010. márc. 24. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Bárhova is mész lehet segíteni! Én Afrikát nem ajánlanám.. Túl sok halálos vírus, fertőzés! ÉS ott tényleg nem kapsz fizetést az elvégzett 24 órás munkádért! Ott abból élsz, amiből az ott lakók! És ha ilyen terveid vannak, nem ajánlok egy ilyen veszélyes országot!

De ott van Spanyolország, van lankás hegyoldal, meredek sziklák, hűsítő tengerpart, rendes állások és be lehet állni akármilyen önkéntes munkába, ahol a felnőtteket, gyerekeket, állatokat segíted! Így a vágyad vagyis a gyerek, férj, család, jó anyagi háttér összejöhet az utazós, kalandvágyó álmaiddal!

Tehát azért reálisan végig kell gondolni! És a számunkra leg megfelelőbbet választani! én ezt ajánlanám neked, mert adsz is de nem veszi el az egész életed!



Amúgy ugyan ebben a cipőben járok mint te. Mélyen kötődök a most meglévő családomhoz, mennék segíteni mindenen és mindenkin, maradnék jövedelmet biztosítani a jövőre, gyerekeket szeretnék szerető férjet, közbe pedig még utazni, kalandokra vágyok!!


Mind ezt el lehet érni egy élet során! 1. Tanulok, tapasztalatot szerzek, kicsit dolgozok, elutazok egyszer, haza jövök, párkapcsolat, továbbképzem magam, munka, utazás, gyerek, közbe tanulás, dolgozás, utazás, dolgozás, gyerek, tanulás, dolgozás, utazás. És ez így az évek alatt simán elmegy.. Csak olyan munka kell ami fedezi a költségeket! ÉS ez elérhető, tanulással! És amikor a gyerekek már tinédzserek lesznek akár lehet menni kalandtúrázni, extrém evezés stb.. ÉS mire "nyugdíjas" leszel,(ha lesz) mehettek ismét mézes hetekre.. Ja és persze mind eközbe tudsz segíteni az embereken! Mindenféle szociális munkákat lehet vállalni itt magyarországon is! Vagy elmész hetente 2x segíteni egy menhelyre takarítani stb.. Ez is óriási segítség!

2010. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem mernék ehez hasonló kalandba kezdeni, de nem is vágyom ilyesmire. Ha mégis így lenne... nemtom, eléggé megvalósíthatatlannak tűnik, túl sok a buktató és sztem kb lehetetlen.


És van egy olyan érzésem, hogy az ilyen "munka" (tehát a nagyon rászorulókon segítés nem feltétlenül csak Afrikában, de ott főleg) megöli az embert lelkileg: túl sok kínt látsz és nem tudsz mindenkin segíteni, ráadásul ebbe idővel bele lehet fásulni és akkor meghaltál, kiégtél. Vagy olyanná válsz mint Gandhi vagy Mandela, ki tudja...

2010. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom lehet h nem ide illik de lehet igen kicsit lusta vagyok elolvasni+ fáj a fejem m1 :P

egy csomószor hallottam h ha nagyon akarsz valami akkor nem fog teljesülni

aztán azt is hallottam h ha valamit nagyon akarsz akkor küzdj érte

ez a kettő üti egymást :S

2010. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne felejds el, bárhova mész semmi sem fog változni a körűlményeken kívűl.

Azaz, ha valahol valami bajod van magaddal az máshol is benned lesz, legfeljebb kevésbé fog feltünni.

Röviden válaszolva, na ná! Egy egy ilyen álom megvalósítása nagyon sok tapasztalatot adhat. Az már más kérdés, hogy miért él bennem az az álom. Példáúl amikor legszívesebben szuperman lennék akkor tudom, valami nincsen rendben.Visznt amikor megmagyarázhatatlan ok nélkül vágyakozom és nem múlik el akkor megteszem, ha tudom.

Így példáúl már utazgattam egy két kört. Nem bántam meg, sokat tanúltam belőle.

Pénz? Az nem ehető. Nem ölel, és nem szeret. jelenleg példáúl minimál bér alatti jövedelemből élek mert ezt akartam. Remekűl éreztem magam egészen a múlthét elöttig. Jó dolog volt egy tapasztalatnak viszont kezdem megunni az ezzel járó munkákat és munkatársakat. Tehát nemsokára váltok.


Jó utat!

2010. márc. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Persze nem kisbabára gondolok, de a gyereket nem feltétlenűl zárja az utazgatás. Velem is voltak. Akkor még 4 és 6 évesek. Megtanúltak két új nyelvet és szerencsére képesek teljesen másképpen nézni a magyar kultúrára. Ami gyakran jól jön.
2010. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
zárja akarom mondani zavarja
2010. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat. Bevallom meg is lepődtem, mert már gyakran tapasztaltam, hogy azonnal leszólják az embert, bármiről legyen is szó.


És főleg több bíztató hozzászólást is kaptam, melyek alapján nem érzem olyan lehetetlennek a vágyaimat.

2010. márc. 25. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!