Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak magamon?

Hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Nem vagyok buta, egyszerűen csak vannak szőke pillanataim, főleg olyan társaságban, ahol jól érzem magam. Néha mém meg is játszom a jó hangulat érdekében. De valóban, gyakran vagyok figyelmetlen, mielőtt gondolkodnék, már kérdezek, és ilyenkor kérdezik viccből, hogy nincs logikám? Persze sokan elfogadnak ilyennek. De ott vannak azok az emberek, akik utálnak. Semmi egyébbel nem idéztem ezt elő, csak a személyiségemmel. A külsőm érdekes módon pont az ellenkezőjét mutatja, ezért ezek az emberek általában szívesen kezdeményeznek beszélgetést, majd rájönnek erre az oldalamra, és teljesen megváltoznak. Tudom, hogy el kell fogadnom magam olyannak, amilyen vagyok, de ezen mostmár tényleg szeretnék változtatni, úgy érzem ideje lenne kinőni. De hogyan?

18/L


2015. dec. 29. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél kinőni?

Példát tudnál írni?

2015. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a "szőkeséget". Hogy ne ilyennek lássanak az emberek. Reálisabban átlátni a dolgokat, megkülönböztetni a viccet a valóságtól (pl ha szívatnak, méha nem látok át rajta, és komolyan veszem), megváltozni, hanyagolni ezt a tulajdonságot, akár szándékosan erősítem, akár akaratlanul. Például ha vitatkozok valakivel, hirtelen nem jutnak eszembe valami jó érvek és előfordul, hogy logikátlan dolgokat hordok össze, mert nem jut eszembe más. Bezzeg fél órával később! Fogom a fejem, hogy mitt kellett volna mondjak, csak már késő. Meg azt mondják, túlságosan komolytalan vagyok. Lehet ez az önbizalomhiányom miatt is. De jó lenne komolyabban venni dolgokat, helyzeteket. Pl egy probléma megbeszélése, vagy bármi más. Nem tudom, mennyire segítettem ezekkel a példákkal, de most nem jut eszembe semmi.
2015. dec. 29. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy veled van a baj?

Nem jobb olyan társaságban, ahol te is jól érzed magad és más is?

2015. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!